Świetne występy naszych pływaków

Udanie zaprezentowali się młodzi pływacy Sparty Biłgoraj w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Dla 13-letnich zawodników to najważniejsza impreza pierwszej części sezonu. W ten weekend rywalizowali w Ostrowcu Świętokrzyskim i w Lublinie.

Zawody podzielone są na regiony i odbywają się w trzech miastach naszego kraju (Oświęcim, Bydgoszcz i Ostrowiec Świętokrzyski). Następnie wyniki łączone są w całość i wyłonione zostają najlepsze drużyny oraz zawodnicy.

Nasi pływacy w dniach 11-12 czerwca rywalizowali w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie zjechało 246 przedstawicieli 47 klubów centralnej i południowo-wschodniej części kraju. Dwukrotnie na podium stawali Michał Giruć i Marcel Jonczak. Michał był drugi na 200 i trzeci na 100 metrów stylem klasycznym. Marcel zajął te same lokaty odpowiednio na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym. Siódme miejsce w tak trudnych zawodach to też bardzo dobre osiągnięcie. Tą lokatę wywalczył Kornel Kulani na 100 metrów stylem motylkowym. W drugiej dziesiątce rywalizacji w swoich konkurencjach sklasyfikowani zostali Hanna Staszczak, Martyna Łyczak i Mateusz Grasza.

Bardzo dobra dyspozycja indywidualna naszych reprezentantów musiała przełożyć się na start w sztafecie. Na dystansie 4×50 metrów stylem zmiennym „Spartanie” zajęli wysokie trzecie miejsce (Jonczak, Giruć, Kulanin, Grasza). W punktacji drużynowej biłgorajski klub zajął miejsce ósme. W zawodach wystartowali jeszcze Michał Mazur i Konrad Szendała.

W niedzielę w Lublinie odbyły się podobne zawody tylko zawodników o rok młodszych (szczebel wojewódzki). Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze przedstawicielki Patrycja Pieczykolan i Liliana Staroń. Pierwsza z nich zajęła drugie miejsca na 100 m. stylem motylkowym i grzbietowym. Liliana wywalczyła trzecie miejsca na 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Trenerem wszystkich zawodników jest Paweł Łukaszczyk.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia dostępne na stronach klubu. Zawodnicy 13-letni startują jeszcze w Mistrzostwach Województwa, natomiast przed starszymi pływakami rocznikowe mistrzostwa kraju w Olszynie, Ostrowcu i Lublinie.