Choinki

- Reklama -

- Reklama -

Światowy Dzień Młodych w Biłgoraju (film)

W niedzielny wieczór 21 listopada w parafii pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju odbył się Światowy Dzień Młodych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

„Wstań. Ustanawiam Cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz. 26,16) – tak zatytułowane jest orędzie Ojca Świętego Franciszka na XXXVI Światowy Dzień Młodych.

W ramach spotkania diecezjalnego biskup diecezjalny Marian Rojek celebrował Mszę świętą, podczas której odbył się obrzęd przyrzeczenia KSM. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ustanowił 100 lat temu papież. Wówczas na świecie zaczynały się niefortunne czasy dyktatury komunistycznej. Wprowadzenie tego święta było wyraźnym kontrastem z panowaniem władców świeckich. Boski Król nie siebie stawia w centrum świata, ale tych, którzy widzą drugiego człowieka i widzą miłość do bliźniego. „Przyjdź królestwo Twoje” – tak się każdy z nas modli. Przyjdź tu, do nas na ziemię – mówił. – My, wyznawcy Chrystusa, jesteśmy gotowi na poświęcenie dla Chrystusa, Kościoła, bliźniego. Czy potrafisz coś z siebie dać, zainwestować w Boga, a nawet cierpieć dla wyznawanej wiary. To są realne sytuacje. Mocą Jezusa jest miłość i miłość staje się narzędziem królowania Boga. My, wpatrując się w Chrystusa Wszechświata, uwierzmy, że on nas powołał i wybrał, abyśmy byli świadkami prawdy wszędzie i zawsze przez miłość – mówił do młodych. 

- Reklama -

Przyrzeczenie nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zawsze odbywa się w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest statutowym świętem patronalnym KSM. Nowi członkowie przyjmują ideę stowarzyszenia za swoją, by wiernie i wytrwale „służyć Bogu i Ojczyźnie” – w myśl KSM-owskiego zawołania. Poprzez złożenie przyrzeczenia przed Bogiem i Kościołem w obecności biskupa młodzi stają się pełnoprawnymi członkami KSM, otrzymują legitymację i odznakę z godłem KSM.

Przystąpić do przyrzeczenia mogą jedynie tacy członkowie, którzy w ramach KSM służyli Bogu i społeczeństwu co najmniej przez jeden rok i którzy najpóźniej w dniu przyrzeczenia ukończyli 16. rok życia. Muszą oni regularnie uczestniczyć w odbywających się raz w tygodniu spotkaniach w ramach wspólnoty, odbyć szkolenie formacyjne i uczestniczyć w rekolekcjach poprzedzających Uroczystość Chrystusa Króla. Dodatkowo muszą dostarczyć opinię ks. asystenta oddziału/koła potwierdzającą gotowość do złożenia przyrzeczenia. Podczas obrzędu przyrzeczenia biskup pytał: Czy przyrzekasz pracować nad sobą, by godnie służyć Bogu, Kościołowi i Polsce? W odpowiedzi usłyszał: Gotów! 

Po nabożeństwie odbyło się uwielbienie i koncert zespołu Steeped promującego kulturę chrześcijańską. Świadectwo dał Kacper Kukiera, członek zespołu, znany jako raper Cukierek.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.