Świąteczny Turniej w Halowej Piłce Nożnej

19, 20 i 21 grudnia w hali sportowej w Majdanie Starym zawodnicy 16 drużyn rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Księżpol. Po zaciekłej i emocjonalnej grze drużyna Majdanu Nowego wywalczyła zwycięstwo.

Trzy dni trwały turniejowe zmagania w ranach Halowego Turnieju w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Księżpol. Udział w turnieju zadeklarowało 16 drużyn, a jego organizatorem był Krzysztof Łuszczak, nauczyciel wychowania fizycznego w tutejszej szkole i miłośnik piłki nożnej. – Turniej w tym przedświątecznym okresie organizujemy już od jedenastu lat, a zainteresowanie drużyn nie słabnie – przyznaje Krzysztof Łuszczak. – Plusem jest to, że drużynę może stworzyć grupa przyjaciół lub mieszkańców jednej miejscowości. Grać może każdy, kto spełni kryterium wieku – dodaje.

W turnieju rywalizowali zawodnicy z Majdanu Starego i majdanu Nowego, Babic, Aleksandrowa, Soli, Dereźni, Korchowa, Rakówki i Księżpola. Po emocjonującej grze okazało się, że zwycięzcami turnieju została drużyna Majdanu Nowego, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z majdanu Starego, trzecie miejsce przypadło drużynie „Przyjaciele”, a czwarte zawodnikom z Dereźni.
Królem strzelców turnieju został Tomasz Blicharz, najlepszym bramkarzem Jakub Grabias, najlepszym piłkarzem Kamil Kaproń, a najwszechstronniejszym piłkarzem mianowano Przemysława Krzyszychę.

Po zakończonych rozgrywkach pamiątkowe puchary i statuetki wręczył drużynom i zawodnikom wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. Mówił on, że warto rozwijać i wspomagać piłkarskie tradycje gminy Księżpol, a świąteczny turniej jest tego przykładem. Dziękował także zawodnikom i organizatorom.