Świąteczny turniej futsalu 2021

Drużyna z Rogali wygrała tegoroczny Świąteczny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Księżpol. W czterodniowych zawodach, które zakończyły się 18 grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym, rywalizowało 12 zespołów.

W każdej drużynie grali piłkarze w wieku od 16 do ponad 40 lat z Biłgoraja oraz z gmin Księżpol i Obsza.

Turniej rozpoczął się od rozgrywek grupowych 15 grudnia. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Do fazy pucharowej awansowały po dwie najlepsze ekipy, które walczyły o główne trofeum.

toyota Yaris

W finale zespół z Rogali zmierzył się z zespołem „Budowlanka” i wygrał to spotkanie z wynikiem 2:1. Dogrywka i rzuty karne były potrzebne do wyłonienia zdobywców trzeciego miejsca, które ostatecznie zajęła drużyna z Babic.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Trzy najlepsze ekipy odebrały z rąk wójta Jarosława Piskorskiego puchary, ale oprócz klasyfikacji drużynowej organizatorzy przyznali również wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został zdobywca 8 goli Paweł Nawrocki reprezentujący drużynę z Rogali, najlepszym bramkarzem okazał się Przemysław Zgnilec z Rakówki, tytuł najlepszego zawodnika przypadł Kacprowi Działo z zespołu Babice, a nagrodę dla najambitniejszego zawodnika turnieju odebrał Jakub Paćkowski z zespołu „Budowlanka”.

Przyznano także nagrodę specjalną za stuprocentowy udział we wszystkich turniejach, gdyż tegoroczny turniej był już 13. z kolei. Od początku organizatorem turniejów jest nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Łuszczak. Nagroda specjalna powędrowała do Marcina Rymarza z Majdanu Starego.

Arena rozgrywek, czyli hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Majdanie Starym została oddana do użytku w 2008 roku i od tego czasu odbywają się tutaj takie świąteczne turnieje futsalu. Tegoroczny został zorganizowany po raz trzynasty, a jego organizatorzy już zapraszają na kolejne zawody za rok.