kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Świątecznie u radnych Rady Miasta Biłgoraj

Okres Świąt Bożego Narodzenia to okazja do złożenia sobie życzeń, wspólnego śpiewania kolęd i przełamania się opłatkiem. O tej tradycji pamiętają również samorządowcy. 18 grudnia spotkali się, aby wypowiedzieć życzenia "wszystkiego najlepszego".

- Reklama -

Radni miasta Biłgoraj podczas ostatniego spotkania w 2019 roku przełamali się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Spotkanie opłatkowe odbyło się 18 grudnia tuż przed obradami sesji Rady Miasta.

Tego dnia do sali konferencyjnej dumnie wkroczyły dzieci Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju, które przedstawiły „Jasełka”. Natomiast uczniowie  z Prywatnej Szkoły Podstawowej zaśpiewali bożonarodzeniowe piosenki i kolędy.

toyota Yaris

Następnie modlitwę poprowadził ks. Jerzy Kołtun, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Radni wysłuchali Ewangelii według św. Łukasza, odmówili modlitwę, a potem wszyscy odśpiewali kolędę. – Tekst Ewangelii wg św. Łukasza jest odczytywany zawsze, gdy świętujemy Narodzenie Pana Jezusa. Jeśli sięgniemy do źródła i zrozumiemy, o czym chce nam Pan Bóg powiedzieć przez usta św. Łukasza, to  zrozumiemy jaka radość ogarnęła cały świat. Na świat przeszedł Zbawiciel. Tak wiele potrzeba nam pokoju i wzajemnego zrozumienia. Życzę sobie i Państwu to otwarcia się na drugiego człowieka. To jest bardzo potrzebne, bo wtedy możemy czegoś dokonać. Życzę, abyśmy byli otwarci, umieli szukać dobra w drugim człowieku  – mówił kapłan. Życzył wszystkim pokoju, aby Chrystus rodził się w naszych sercach.

Życzenia radnym oraz mieszkańcom złożył również burmistrz Janusz Rosłan. – W czasie świąt stajemy się nieco lepsi. Życzę nam wszystkim, aby to postanowienie poprawy trwało jak najdłużej. Oby ten pokój w nas trwał jak najdłużej  mówił. Życzenia złożył również przewodniczący Rady Miasta Andrzej Łęcki.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.