- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Święty czas

Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie kontynuuje tradycję koncertów noworocznych, promujących zdolności artystyczne uczniów. Tegoroczny koncert, który odbył się we wtorek 12 stycznia, był już piątym z kolei, a na widowni zasiedli rodzice, nauczyciele i mieszkańcy gminy.

Po powitaniu gości przez dyrektor Edytę Nieśpiał jako pierwsi wystąpili uczniowie młodszych klas, poprzebierani, m.in. w stroje śnieżynek, aniołków, mikołajów i pastuszków. Mali artyści nie tylko z przejęciem śpiewali pastorałki, kolędy i piosenki świąteczne, ale także zadbali o odpowiednią choreografię. W rytm prezentowanych utworów dzieci gestykulowały, tańczyły i machały śnieżnymi pomponami, a trzecioklasiści wzbogacili swój repertuar o śpiewane życzenia i piosenkę „Pada śnieg” wykonaną po angielsku.

W dalszej części swoje zdolności muzyczne zaprezentowali uczniowie klas IV – VI, którzy grali na akordeonie oraz flecie prostym i poprzecznym.

- Reklama -

Najważniejszą częścią wieczoru były jasełka „Betlejem jest w nas”. Głównym przesłaniem spektaklu było przypomnienie, że we współczesnym, materialistycznym świecie wciąż najważniejszymi wartościami w życiu są miłość, przyjaźń, dobroć, cierpliwość i skromność.

O niespodziankę na zakończenie noworocznego spotkania postarało się grono pedagogiczne z dyrektor Edytą Nieśpiał na czele, które wykonało utwór „Gdzie jest nasze Betlejem”.

Świąteczny nastrój wypełnionej po brzegi sali józefowskiej podstawówki, podkreślały dodatkowo dekoracje – wiszące nad głowami widzów gwiazdki, sople i bombki oraz światło świec ustawionych na stołach.

Organizatorzy koncertu dziękują za pomoc w jego przygotowaniu swoim partnerom, którymi byli Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, Caritas miejscowej parafii i Rada Rodziców.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.