Krystyna Deryło- główny

- Reklama -

Świętowali złote gody

Obchody rozpoczęły się Mszą w intencji jubilatów w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii, ks. Zenon Mrugała. Pary odnowiły przysięgę małżeńską i otrzymały pamiątkowe dyplomy od ks. bp. Mariana Rojka, ordynariusza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury. Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez prezydenta RP oraz list gratulacyjny wręczył burmistrz Józefowa Roman Dziura. Listy gratulacyjne od wojewody lubelskiego, legitymacje oraz symboliczną różę wręczali przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Hajduk oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Władysław Sitarz.

- Reklama -

Uhonorowani zostali: Wanda i Tadeusz Bździuchowie, Gabriela i Jan Grabowscy, Janina i Wiesław Hałasa, Leokadia i Aleksander Łazorczykowie, Irena i Stanisław Łepikowie, Regina i Roman Mazurowie, Zofia i Franciszek Momotowie, Janina i Józef Niziowie, Lucyna i Tadeusz Nowakowie, Stefania i Jarosław Puźniakowie, Janina i Marian Zaśkowie, Elżbieta i Henryk Zawiślakowie, Stanisława i Szczepan Zubalowie.

Ponadto na uroczystość zaproszone zostały 3 pary, które od burmistrza Józefowa otrzymały listy gratulacyjne i symboliczną różę: Helena i Jan Mazurowie – 61. rocznica ślubu, Marianna i Jan Pastuszkowie – 62. rocznica ślubu oraz Helena i Stefan Pikorowie – 67. rocznica ślubu.

O część artystyczną zadbał Miejski Ośrodek Kultury, organizując występ dzieci i zespołu „Rzemyki”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.