- Reklama -

Święto zielonych sztandarów

Od lat strukltury PSL w dniu Zielonych Świątek zaznaczają swoją obecność, organizując Święto Ludowców. Tego samego dnia gmina zaprasza mieszkańców na Turniej Wsi. Gości festynu powitał gospodarz gminy i przewodniczący struktur PSL Wiesław Różyński Święto ludowe dla ludzi związanych z wsią to czas budowania wspólnoty i solidarności z drugim człowiekiem oraz zacieśniania relacji z bliskimi i przyjaciółmi. Jest to również czas rozmowy o Polsce, której przetrwanie wiele razy opierało się na sile ludowców  mówił, zwracając się do zebranych.  Dzisiaj towarzyszy nam znowu poczucie niepewności. Polska dziś bardzo potrzebuje aktywnego społeczeństwa, sprawnej Konstytucji, innowacyjnej gospodarki. Dzisiaj jesteśmy tu razem. Chcemy przekazywać swoje przesłanie i dobrą energię. Niech dzisiejsze Święto Ludowe zjednoczy nas w staraniach o lepszą przyszłość polskiej wsi. Niech zjednoczy nas w walce z problemami i przeciwnościami. Głos polskiej wsi powinien być słyszalny, musimy być zjednoczeni. Nie dajmy się zwariować, zniknąć w powodzi rozliczeń i wzajemnej pretensji. Niech dzisiejsze święto zielonych gałązek zdobiących nasze domy, ale i zieleni sztandarów Polskiego Stronnictwa Ludowego przyniesie nam nadzieję i wolę do działania na rzecz naszej Małej Ojczyzny  dodał wójt gminy Biłgoraj.

Na święcie gośćmi byli: poseł Piotr Olszówka, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie Katarzyna Fus, radny Sejmiku Jan Kowalik, starosta biłgorajski Kazimierz Paterak, wicestarosta Jarosław Piskorski, członek zarządu województwa lubelskiego Alfred Sobótka, radni rady powiatu Stanisław Lewandowski, Teresa Nowak i Ewa Maciocha. 

- Reklama -

Zaradność gospodarza pochwalił starosta biłgorajski Kazimierz Paterak Chciałem zwrócić uwagę na zmysł organizacyjny i gospodarność pana wójta Różyńskiego. Popatrzcie państwo, jak on to sprytnie sobie wymyślił. Przy okazji Święta Ludowego  święto lokalne danej miejscowości. Zaciągnął masę ludzi do kościoła, żeby się pomodlili, teraz uczcimy działaczy ludowych, wspomnimy historię i rolę ruchu ludowego oraz świetnie się będziemy bawili. Gratuluję wam takiego gospodarza. Życzę panu wójtowi kolejnych sukcesów, wygranych wyborów i prężnej działalności na niwie politycznej i gospodarczej  powiedział.

Jak mówił starosta, Święto Ludowe to święto polskiej wsi. W latach przedwojennych ten dzień gromadził bardzo wiele osób związanych z wsią i z rolnictwem. Była to okazji do zaprezentowania swoich poglądów.  Dzisiaj jest nas sporo, chociaż biorąc pod uwagę sytuację wsi, jest nas za mało, żeby poszedł sygnał do czynników władczych, że jesteśmy zjednoczeni, jesteśmy silni, jesteśmy w grupie i że z nami trzeba się liczyć, a nie tylko zbywać obietnicami przedwyborczymi. Miejmy nadzieję, że to się zmieni  mówił dalej starosta Paterak. 

Po części oficjalnej, przemówieniach i paradzie drużyn, przyszedł czas na wspólną zabawę. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.