Noclegi – Bździuch

Święto Dziadków ważna rzecz!

Kolejny już raz w kalendarzu uroczystości szkolnych w Dąbrówce nie zabrakło tak ważnego i wielkiego zarazem święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość przygotowana została przy udziale uczniów z oddziału przedszkolnego i klasy "0". Szkolni artyści przygotowali specjalny repertuar składający się z wierszyków i piosenek. Babcie i dziadkowie mogli podziwiać piękne przedstawienie w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły z grupy 3-4-latków. Starsi uczniowie też spisali się na medal. Wyrazili babciom i dziadkom wdzięczność za ich dobroć, za to, że służą swoim czasem, cierpliwością i doświadczeniem. "Babcia z dziadkiem dziś świętują, wszystkie dzieci więc pracują. Zetrą kurze w każdym kątku, przypilnują dziś porządku. W kuchni błyszczą już talerze, wnusia babci bluzkę pierze. Wnusio już podaje kapcie, bardzo kocha swoja babcię. Dzisiaj wszystkie smutki precz! Święto Dziadków ważna rzecz!"  takie i inne miłe słowa życzeń zdrowia i spełnienia marzeń kierowały do swoich dziadków wdzięczne wnuczęta.

Najwięcej jednak radości mieli seniorzy, babcie i dziadkowie, którzy licznie przybyli tego dnia do szkoły. Z przyjemnością obserwowali oni popisy swoich wnucząt, a za występy nagradzali je gorącymi brawami. 

W uroczystość zaangażowani byli również nauczyciele i rodzice. Po występach wnuki złożyły swoim babciom i dziadkom życzenia, obdarowały ich własnoręcznie wykonanymi kwiatami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Spotkania tego typu są niezwykle potrzebne, integrują seniorów wokół spraw ich wnuków, a najmłodsi czerpią z mądrości swoich babć i dziadków, którzy mają nieraz więcej czasu niż rodzice.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.