Świąteczny weekend na drogach powiatu

 

W miniony piątek około godziny 5:50 w miejscowości Biłgoraj na ul. Długiej biłgorajscy policjanci skontrolowali kierującego samochodem marki Audi. 33-latek z gminy Biłgoraj miał ponad pół promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed Sądem.

   W sobotę o godzinie 17:30 w miejscowości Korytków Mały, gmina Frampol biłgorajska drogówka zatrzymała do kontroli drogowej 26-latka z gminy Biłgoraj, który kierował Oplem mając ponad dwa promile w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz odpowie przed Sądem.

W niedzielę natomiast o godzinie 20:40 policjanci otrzymali zgłoszenie, ze w miejscowości Zagródki, gmina Potok Górny przy jednej z posesji samochód wjechał do rowu, uszkadzając przepust wjazdu na jednej z posesji. Jak się okazało, kierujący BMW 25-latek z gminy Potok Górny miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, gdyż jak się okazało w przeszłości stracił je za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę około godziny 15:00 w miejscowości Sól, gm. Biłgoraj kierujący samochodem Toyota 28-latek z gminy Harasiuki pędził z prędkością 117 km/h – o 67 km/h za szybko. Mężczyzna otrzymał mandat, stracił prawo jazdy i otrzymał punkty karne.

Również w sobotę w miejscowości Płusy, gm. Księżpol policjanci z biłgorajskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, W tej miejscowości kierujący nagminnie przekraczają prędkość dozwoloną w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali do kontroli 46-latka z gminy Wilków, woj. opolskie, który kierował Toyotą. Jak się okazało mężczyzna jechał samochodem z prędkością 113 km/h w obszarze zabudowanym. 46-latek ma zatrzymane prawo jazdy i otrzymał mandat i punkty karne.

Policja apeluje – bądźcie ostrożni na drogach!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.