- Reklama -

Świątecznie w Woli Dereźniańskiej

 Oficjalnie wszystkich zgromadzonych gości powitał dyrektor Waldemar Zajączkowski. Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły, którzy zaprezentowali inną interpretację historii narodzin Jezusa. Zamiast tradycyjnej szopki, małego Dzieciątka, pasterzy itp. na scenie odbyły się dwie narady anielska i diabelska. „Aniołowie głowy swe łamali, jak ludzi przygotować na przyjście Pana. Diabły natenczas co innego obmyślały, z nieszczęścia ludzi się śmiały i plan diabelski gotowały: jak przeszkodzić w narodzeniu Pana…”.

Nie zabrakło też pięknych polskich kolęd, które napełniły wszystkich zgromadzonych radością i sprawiły, iż można było poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

- Reklama -

Do wspólnego kolędowania włączyli się rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście: wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Wiesław Niemiec, radna Rady Gminy Biłgoraj Wiesława Krzeszowiec, Wanda Zakościelna, przedstawiciele współpracującej ze szkołą Placówki Wsparcia Dziennego „Skrzydła” – Ewa Blicharz, Barbara Derylak i dyrektor Marta Kimak, która dołączyła się do życzeń.

Po spektaklu i wspólnym dzieleniu się opłatkiem wszyscy udali się na świąteczny kiermasz, który przygotowali uczniowie szkoły wraz z rodzicami oraz nauczycielami.

Podsumowana została także akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, do której jak co roku bardzo licznie włączyła się społeczność szkolna. Dzieci podzieliły się swoimi zabawkami, słodyczami, nie zabrakło produktów spożywczych oraz odzieży.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.