- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Świąteczna grafika uczennicy LO im. ONZ najlepsza w Polsce

- Reklama -

Martyna Kłosek, uczennica klasy II A o profilu graficznym Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej Na Kartkę Bożonarodzeniową „M-A-G-I-A Ś-W-I-Ą-T”.

Celem konkursu była popularyzacja grafiki komputerowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie możliwości współczesnej techniki komputerowej w tworzeniu grafiki oraz podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia.
Jury pod przewodnictwem dra hab. Jacka Kornackiego z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku przyznało Martynie Kłosek I nagrodę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Na Ogólnopolski Konkurs wpłynęło 426 prac graficznych. Martyna wykonała kartkę w programie do grafiki wektorowej Inkscape.
Przy ocenie prac uwzględniono następujące kryteria: zgodność z tematem, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość, oryginalne ujęcie tematu, estetykę wykonania oraz stopień nawiązania do tradycji.
Organizatorem konkursu był Pałac Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, partnerami Poczta Polska S.A. oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne MOST w Gdańsku.
Warto podkreślić, iż od kilku lat uczniowie klas graficznych przygotowują kartki świąteczne, które wysyłane są do instytucji współpracujących z LO im. ONZ w Biłgoraju.
Uczennica pracuje pod kierunkiem pani Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela grafiki komputerowej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.