- Reklama -

- Reklama -

Super Sołtysi powiatu biłgorajskiego (zdjęcia)

- Reklama -

Walka była zacięta i wymagała wielu wysiłków. W plebiscycie, organizatorem którego była Kronika Tygodnia, mógł startować każdy sołtys z czterech powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego oraz biłgorajskiego.
Głosowanie przebiegało w dwojaki sposób. Na swojego faworyta można było oddać głos na kuponie wyciętym z gazety lub poprzez Internet. Walka była bardzo wyrównana, ostatecznie w czołówce głosowania internetowego znalazło się kilku sołtysów z naszego powiatu, a zwyciężczynią z wynikiem 20 482 głosy została Małgorzata Pędziwiatr z Borek w gminie Księżpol.
Honorowy tytuł Super Sołtys roku 2016 otrzymał Dariusz Bielak, sołtys Babic Drugich w gminie Obsza. Zdobył on 129 głosów na kuponach. Wśród laureatów znalazł się także Daniel Burda, sołtys Stanisławowa (gmina Józefów) z wynikiem 111 głosów i Justyna Jargieło z Hedwiżyna (gmina Biłgoraj), która otrzymała 43 głosy. Sołtys Dereźni Zagrody – Piotr Harasim otrzymał nagrodę specjalną od wójta gminy Biłgoraj.
Uroczysta gala i podsumowanie plebiscytu miało miejsce 25 listopada w Hotelu Koronnym w Zamościu. Wśród honorowych gości znalazł się prezydent miasta Zamość Andrzej Wnuk, wójtowie kilkunastu gmin i sponsorzy, a wieczór poprowadził redaktor naczelny Kroniki Tygodnia Piotr Pyrkosz. Każdy z laureatów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców. Wśród sponsorów był także Urząd Gminy Biłgoraj.
– Dziękuję moim przyjaciołom, rodzinie i znajomym za telefony, maile, SMS-y i te wszystkie miłe słowa, które były dla mnie ogromnym wsparciem. Mobilizacja była ogromna, a to natchnęło mnie do dalszych działań i pokazało, że aktywność społeczna w naszym środowisku jest bardzo duża. Tym wszystkim, którzy głosowali i pamiętali, z całego serca dziękuję – mówi laureatka w głosowaniu internetowym Małgorzata Pędziwiatr. – Tym, którzy tylko podpatrywali i komentowali, mówiąc że się nie uda, mówię: udało się! – dodaje sołtyska Borek.
Podobne odczucia po konkursie ma jeden z młodszego pokolenia sołtysów. – Jako sołtys sołectwa Stanisławów chciałbym wszystkim podziękować za wsparcie i oddanie głosów na moją osobę. To pozwoliło mi zająć drugie miejsce w powiecie biłgorajskim w głosowaniu na Super Sołtysa. Mam nadzieje, że za rok mogę liczyć na wszystkich tych, którzy pomogli mi wspiąć się tak wysoko. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim Super Sołtysom – mówi Daniel Burda, sołtys Stanisławowa. Dodaje, że podziękowania należą się również organizatorom za bardzo ciekawy pomysł i docenienie wszystkich sołtysów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.