- Reklama -

- Reklama -

Sukcesy uczniów ZSZiO w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 14-15 kwietnia 2021 r. odbył się centralny etap XII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W tym roku tytuł przewodni brzmiał "Działania proekologiczne w nowoczesnym hotelarstwie i gastronomii". Wśród głównych celów olimpiady jest przede wszystkim: rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych ujętych w podstawie programowej kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa.

W etapie centralnym olimpiady uczestniczyło 36 najlepszych uczniów z całej Polski, którzy zostali wyłonieni w trakcie zmagań w etapie okręgowym.
Biłgorajską szkołę w etapie centralnym reprezentowały aż dwie uczennice: Ewelina Ostrowska i Agata Saniak z klasy IV Technikum Hotelarskiego.
Etap centralny olimpiady podzielony był na dwie części. Pierwsza składała się z testu teoretycznego zawierającego 60 pytań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, który wyłonił finałową „piętnastkę”. Ewelina Ostrowska zakwalifikowała się do etapu drugiego, który polegał na obsłudze gościa w recepcji w wybranym języku obcym. Recepcja hotelu, w którym pracowali uczestnicy konkursu, znajdowała się w Karpaczu.
Po zmaganiach w finałowej „piętnastce” Ewelina otrzymała tytuł laureata XII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Natomiast Agata Saniak została finalistką olimpiady.
Uczennice do olimpiady przygotowywała pani Małgorzata Magoch – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSZiO w Biłgoraju.

- Reklama -

Gratulujemy sukcesów! Zachęcamy wszystkich uczniów do poszerzania swoich wiadomości i umiejętności poprzez udział w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.