- Reklama -

Sukcesy uczniów LO im. ONZ w Biłgoraju w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej

16 kwietnia 2016 r. w Lublinie na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej odbył się etap okręgowy XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Spośród 70 najlepszych uczniów z całego województwa lubelskiego 7 zakwalifikowało się do etapu centralnego.

Bardzo duży sukces osiągnęła Jolanta Rybak, uczennica klasy medycznej Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, uzyskując tytuł laureata etapu okręgowego. Zakwalifikowała się tym samym do etapu centralnego olimpiady, który odbędzie się w czerwcu w Krakowie.  

W etapie okręgowym olimpiady wzięli także udział uczniowie: Piotr Wilczopolski z klasy trzeciej oraz Wojciech Kopacz z klasy drugiej. Uzyskali oni bardzo dobry wynik, a Wojciech Kopacz dodatkowo uzyskał tytuł finalisty etapu okręgowego olimpiady.

- Reklama -

Merytorycznym organizatorem i patronem Olimpiady Wiedzy Ekologicznej jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy wsparciu Ministra Środowiska oraz jednostek Ligi Ochrony Przyrody. Na finalistów i laureatów szczebla centralnego czekają indeksy na 54 uczelnie, w tym na politechniki, uniwersytety i wybrane akademie medyczne.

Do olimpiady uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela biologii pani Barbary Zielińskiej.

 

 

  ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.