- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Sukcesy uczniów LO im. ONZ w Biłgoraju w etapie okręgowym XLVI Olimpiady Biologicznej

- Reklama -

  Trzech uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju: Ignacy Tarski z kl. II i, Wojciech Kopacz i Mateusz Piętak z kl. III j zakwalifikowało się do etapu centralnego XLVI Olimpiady Biologicznej, który odbędzie się w kwietniu w Warszawie. W etapie okręgowym wzięło udział 578 uczestników z całej Polski, a do kolejnego etapu zakwalifikowało się 97 uczniów, którzy uzyskali 44 lub więcej punktów.

  Olimpiada Biologiczna ma w tym roku nową, całkowicie zmienioną formułę w porównaniu do lat ubiegłych. Na etapie szkolnym uczniowie pisali test wiedzy biologicznej, przeprowadzali doświadczenia i dokumentowali je w pracy badawczej. Na etapie okręgowym pisali test z zakresu zagadnień biologicznych wykraczających poza zakres rozszerzony podstawy programowej z biologii. Na etapie centralnym również nastąpiły duże zmiany. Zawody III stopnia będą składały się z trzech części: egzaminu pisemnego, obrony pracy badawczej oraz egzaminu praktycznego, który obejmie umiejętności stosowania najnowszych technik badawczych m.in. chromatografię, elektroforezę DNA, izolację materiału biologicznej do reakcji PCR, jak również statystykę.

toyota Yaris

  Olimpiada Biologiczna promuje uczniów, którzy nie tylko posługują się wiedzą, ale również posiadają szerokie umiejętności zastosowania jej w praktyce.

  Opiekunem uczniów jest pani Barbara Zielińska.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

  ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.