- Reklama -

Sukcesy szachistów

16 maja br. w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się IV Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Zamościa 2019. Zawody były częścią obchodów jubileuszu 90-lecia szkoły oraz okazją do podsumowania 15 lat szachów w SP6. Do zawodów zgłosiło się 64 zawodników z kilku szkół Miasta Zamość oraz regionu zamojskiego.

Grano w sześciu kategoriach indywidualnych: klasa IV-V chłopcy i dziewczęta, klasa VI-VII chłopcy i dziewczęta, klasa VIII i III gimnazjum chłopcy i dziewczęta oraz w dwóch kategoriach drużynowych: chłopców i dziewcząt. Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i nagrody oraz pamiątkowe medale za miejsca I-VI, szkoły puchary za miejsca I-III, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Tereszpolu-Kukiełkach. Indywidualnie wysokie miejsca w swoich kategoriach zajęli:

Bartłomiej Litwin III miejsce, Joanna Bielak III miejsce, Mikołaj Marzec IV miejsce, Michał Pięciurek V miejsce, Magdalena Kawka V miejsce.

Dodatkowo drużynowo we wszystkich kategoriach szkoła zajęła III miejsce. Opiekunem szachistów jest Jerzy Strzałka

Fotorelacja:

https://spkukielki.edupage.org/news/?fbclid=IwAR0qCHcx8r39-47mA52ntqWbfKDgYVMx1ECjDtfz8mf-NJoDus0J53CMqQo#photos:album:449

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.