Sukcesy sportowe szkół

Piłka nożna

Mulawa wybory do 05.04.2024

Drużyna chłopców reprezentująca ZSBiO w Biłgoraju po wygraniu etapu rejonowego licealiady w halowej piłce nożnej awansowała do finału wojewódzkiego, który odbył się w Chełmie 26 marca. Podopieczni Ireneusza Zarczuka w fazie grupowej pokonali LO w Siedliszczu 3:0 i ZST Puławy 3:1. Następnie w finale przegrali 0:1 z ZSP w Radzyniu Podlaskim, co dało drugie miejsce w turnieju i tytuł wicemistrza województwa.

Skład zespołu: Karol Saj, Wojciech Markowicz, Damian Chmura, Robert Pałubski, Paweł Nawrocki, Daniel Luchowski, Michał Skubis, Sebastian Hadam, Kacper Krzyżan.

Tenis stołowy

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Udany występ zaliczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych na rozegranych 26 marca w Kocudzy zawodach rejonowych w tenisie stołowym. Do finału wojewódzkiego awansowali: Katarzyna Spólnik z LO im. ONZ w Biłgoraju, Marcin Pieczykolan z RCEZ w Biłgoraju i Katarzyna Kolbuch, Wojciech Gierula, Karol Dziura z ZSBiO w Biłgoraju.

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni w rozegranych w Biłgoraju zawodach rejonowych nie pozostawili przeciwnikom złudzeń, kto jest najlepszy w rejonie. Pokonali 23:6 drużynę ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku 23:6 i drużynę ZS nr 2 w Kraśniku 25:8, i 9 kwietnia 2018 r. w hali AWF w Białej Podlaskiej powalczą o medal wojewódzkiej licealiady.

Nie udało się uczniom SP we Frampolu, reprezentującym powiat biłgorajski, awansować do finału wojewódzkiego w minipiłce ręcznej. W rozegranych 27 marca zawodach podopieczni Zenona Tchórzewskiego ulegli 7:11 SP w Terpentynie, 5:7 SP w Janowie Lubelskim i 5:9 SP w Garbowie.

Piłka koszykowa

W rozegranych 26 marca mistrzostwach powiatu w koszykówce dziewcząt zespół ZSBiO w Biłgoraju w meczu finałowym pokonał 19:3 drużynę LO im. ONZ w Biłgoraju. Podopieczne Mariusza Zycha 4 kwietnia powalczą w zawodach rejonowych o prawo gry w finale wojewódzkim w Biłgoraju.

W zawodach o mistrzostwo powiatu w koszykówce chłopców rozegranych 27 marca w hali LO im. ONZ w Biłgoraju drużyna ZSBiO w Biłgoraju w meczu grupowym pokonała ZSZiO w Biłgoraju 28:2, następnie w finale wygrała z LO im. ONZ w Biłgoraju 28:18 i awansowała do rozgrywek rejonowych, które odbędą się w Kraśniku.