Sukcesy Sparty

25 kwietnia br. drużyna piłkarska dziewcząt RWKS Sparta Biłgoraj wzięła udział w turnieju strefowym w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek (ur. 2005 r. i młodsze), turniej odbył się na obiektach OSIR w Biłgoraju. Oprócz gospodyń, rywalizowały jeszcze UKS Staszkówka Jelna (woj. małopolskie), KP KSZO 1920 Ostrowiec Świętokrzyski (woj. świętokrzyskie) oraz ZKS Aquilla Stal Stalowa Wola (woj. podkarpackie). Turniej w Biłgoraju był jednym z ośmiu turniejów rozgrywanych w całej Polsce w ramach tych rozgrywek, z każdego turnieju, do kolejnego etapu rozgrywek (półfinały MMM), awansują po dwie najlepsze druzyny.

W pierwszych meczach Sparta Biłgoraj uległa rywalkom z UKS Staszkówka Jelna, a KSZO Ostrowiec pokonało Aquilla Stal Stalowa Wola.

RWKS Sparta Biłgoraj – UKS 3 Staszkówka Jelna  0:3

ZKS Aquilla Stal Stalowa Wola – KP KSZO 1920 Ostrowiec Świętokrzyski 0:3

Zawodniczki Sparty nie rozpoczęły dobrze turnieju. W jednej sytuacji piłka dotknęła poprzeczki bramki przeciwniczek, ale w dalszej części meczu uzyskały one przewagę i strzeliła trzy gole.

KP KSZO 1920 Ostrowiec Świętokrzyski  – UKS 3 Staszkówka Jelna 0:2

RWKS Sparta Biłgoraj – ZKS Aquilla Stal Stalowa Wola 0:0

W drugim meczu drużyna z Biłgoraja uzyskała zdecydowaną przewagę, stwarzając sobie liczne sytuacje pod bramką rywalek. Zawodniczki Sparty nie potrafiły jednak skutecznie wykończyć żadnej z sytuacji, w tym rzutu karnego podyktowanego w ostatniej minucie spotkania.

ZKS Aquilla Stal Stalowa Wola – UKS 3 Staszkówka Jelna 0:4

RWKS Sparta Biłgoraj – KP KSZO 1920 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (Siwiela A.)

Zawodniczki z Biłgoraja przystąpiły do ostatniego meczu z szansami na awans do kolejnego etapu rozgrywek, pomimo tylko 1 punktu zdobytego w dwóch wcześniejszych meczach. Po wyrównanym meczu, okazały się o jednego gola lepsze od przeciwniczek z Ostrowca. Gola zdobyła Alicja Siwiela, strzelając z bliskiej odległości do bramki rywalek.

  1. UKS 3 Staszkówka Jelna 9 pkt 9:0
  2. RWKS Sparta Biłgoraj 4 pkt 1:3
  3. KP KSZO 1920 Ostrowiec Świętokrzyski 3 pkt 3:3
  4. ZKS Aquilla Stal Stalowa Wola 1 pkt 0:7

Dwie pierwsze drużyny uzyskały awans do kolejnego etapu rozgrywek, turniej półfinałowy odbędzie się 12 bądź 13 maja b.r., miejsce turnieju nie zostało jeszcze podane. W ramach rozgrywek o Międzywojewódzkie Mistrzostwo Młodziczek odbędą się jeszcze trzy inne turnieje półfinałowe, po dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju awansują do turnieju finałowego.

Drużyna RWKS Sparta Biłgoraj wystąpiła w następującym składzie:

Antończak Amelia (bramkarka), Szczepanik Julia (kapitan drużyny), Szewczak Elżbieta, Piwowarek Paulina, Cis Julia, Igras Sylwia, Raczkiewicz Wiktoria, Staszczak Magdalena, Siwiela Alicja (1 gol), Dylan Kinga, Koman Karolina, Wołoszyn Magdalena, Rycaj Klaudia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.