Sukcesy modelarzy

Rozgrywane w dniach 24-26.06.2016 r. 63. Mistrzostwa Polski Redukcyjnych Modeli Pływających Zdalnie Sterowanych w Blachowni k. Częstochowy przyniosły członkom Klubu Modelarskiego LOK Biłgoraj kolejne sukcesy.

Po zaciętych walkach naszych modelarzy tytuły mistrzów Polski zdobyli: Michał Chodara w kl. F4A młodzik, Tomasz Kozdra w kl. F4A senior.

Tytuł wicemistrza Polski zdobył Dariusz Machul w kl. F2C senior.

W punktacji Pucharu Polski II miejsce zajął Michał Chodara w kl. F4A młodzik, III miejsce zajął Krzysztof Datkiewicz w kl. F4C senior. W klasyfikacji drużynowej biłgorajscy modelarze zajęli IV miejsce wśród 13 najlepszych drużyn w Polsce.

Wyniki biłgorajskich zawodników są dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które odbędą się w Polsce w 2017 r.

Sukcesy zdobywane przez biłgorajskich modelarzy nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego Burmistrza Miasta Biłgoraj.