Mulawa góra do 05.04.2024

Sukcesy BKS Miód Kozacki w Nałęczowie

Kolarze Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolarzy MIÓD KOZACKI zajęli kilka czołowych miejsc w rozgrywanym w Nałęczowie ogólnopolskim wyścigu kolarskim z cyklu Cisowianka Road Tour.

W zawodach wystartowało łącznie 8 zawodników i 1 zawodniczka z Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolarzy.

Artur Kozak zajął 1. miejsce open na dystansie 1/2 Pro (47 km, czas 01:03:33.52). Zawodnik dojechał samotnie do mety po solowej ucieczce z peletonu. Na kolejnych miejscach również pojawili się zawodnicy BSK MIÓD KOZACKI. 2. miejsce zajął Radek Wasilewski, który przeprowadził peleton. 4. miejsce open zajął Marcin Lipianin i tym samym zajął 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

5. miejsce wśród kobiet w kategorii wiekowej M30 zajęła Joanna Wasilewska, a 2. miejsce w kategorii wiekowej M60 zajął Tadeusz Kozak.

Trasa przebiegająca w okolicach Nałęczowa była bardzo urozmaicona zarówno pod względem stanu nawierzchni, pofałdowania terenu i technicznych odcinków z licznymi zwężeniami, co dodatkowo podnosiło trudność rywalizacji.

Sart honorowy dystansu 1/2 Pro odbył się przy Pałacu Małachowskich na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie, meta natomiast usytuowana była na podjeździe brukowym na terenie zakładu butelkującego Cisowiankę w Drzewcach.