Krystyna Deryło

- Reklama -

Sukces wychowanki MDK

Wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Lena Bełżek została nagrodzona w X Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. „Rok polski w tradycji i obyczajach”. Podsumowanie imprezy odbyło się 19 stycznia br. w Sali Ogrodu Zimowego Pałacu Młodzieży w Warszawie.

 

Specyfika konkursu polega na przypomnieniu i kultywowaniu poprzez prace plastyczne licznych i wyjątkowych tradycji i obyczajów związanych z kulturą polską. Rok kalendarzowy obfituje zarówno w cykliczne święta religijne, jak i zwyczajne zajęcia domowe. To one od wielu pokoleń wyznaczają rytm naszego życia. Konkurs jest swego rodzaju łącznikiem między pokoleniami, aby młodzi ludzie nie zapominali o swoich korzeniach, a twórczość i ekspresja prac plastycznych pomagała w ukazaniu piękna naszych tradycji. Spośród nadesłanych 708 prac, które napłynęły na konkurs z 68 placówek, komisja obradująca w składzie: Jadwiga Ruzikowska, Ewa Rakoczy, Hanna Stefańska i Tadeusz Walter, oceniła i nagrodziła 30 prac, 150 zakwalifikowanych zostało do wystawy.

- Reklama -

 Wśród nagrodzonych znalazła się też praca ośmioletniej Lenki Bełżek. Dziewczynka wykonała pracę zatytułowaną „Jasełka”. Lenka jest podopieczną Anny Świcy i od czterech lat rozwija swoje uzdolnienia plastyczne w pracowni „Tęczowa Malarnia” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Ta mała artystka z wyjątkową intensywnością angażuje się w działania twórcze. Żywiołowość i spontaniczność przekłada się na wspaniałe, radosne i autentyczne prace. Pomimo bardzo młodego wieku jej prace były nagradzane i wyróżniane w licznych konkursach plastycznych, takich jak: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pozytywka – czyli wszystko to, co sprawia że jestem szczęśliwy” zorganizowany w Rybniku, XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tradycje Wielkanocne” w Płocku, V Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Przyroda w Kolorach 2015” w Krakowie, XII Ogólnopolski Konkurs Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna” w Katowicach czy XXXVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” w Toruniu.

Gratulujemy Lence wspaniałego sukcesu!

Anna Świca 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.