- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Sukces wychowanek MDK

- Reklama -

Celem konkursu jest przede wszystkim edukacja mająca na celu popularyzację wiedzy na temat Parków Narodowych w Polsce oraz rozwijanie umiejętności rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt będących pod ochroną. Impreza przyczynia się do zainteresowania dzieci i młodzieży ekologią, a prowadzone zajęcia pozwalają na rozwijanie wrażliwości estetycznej, umiejętności obserwacji i przenoszenie zaobserwowanych zjawisk na język sztuki. To także prezentacja możliwości twórczych uzdolnionych plastycznie młodych ludzi, a jednocześnie promocja najbliższego nam regionu – Roztocza.

29 września 2017 r. w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom konkursu. Spośród 426 prac nadesłanych na konkurs z 81 placówek oraz przez 2 uczestników indywidualnych jury konkursowe postanowiło przyznać 18 nagród i 70 wyróżnień. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie prace dziewcząt z Pracowni Tęczowa Malarnia działającej w MDK w Biłgoraju. Ich autorkami są Marysia Grabek i Ewa Król. Marysia Grabek to mała artystka, która na swoim obrazku, wykonanym pastelami olejnymi, ukazała koniki biłgorajskie. Na łące, na tle błękitnego nieba, po którym fruwają motylki, stoją dwa konie. Dziecięca wyobraźnia kazała dziewczynce ukazać je w wyjątkowo przesympatyczny sposób. Z kolei praca Ewy Król to malarska, bardzo swobodna interpretacja sowy – ptaka tajemniczego, a przez nocną aktywność dającą pole do twórczej wyobraźni. Największym atutem pracy wykonanej w technice farb akrylowych na czarnym kartonie jest użycie odważnych, mocnych barw, które kładzione swobodnymi pociągnięciami i wzbogacone pastelami olejnymi dały wyjątkowy efekt. Praca Ewy została dodatkowo wyróżniona poprzez wykorzystanie jej do stworzenia plakatu informującego o imprezie.

toyota Yaris

Ponadto wyróżnione zostały prace stworzone przez Milenkę Myszak i Martę Sołoduchę. Milenka także zafascynowana ptakiem, jakim jest sowa, stworzyła niewielkich rozmiarów obrazek w technice monotypii. Nieco odmienna jest praca Marty Sołoduchy, która przedstawiła w swoim dziele przepiękną wizję roztoczańskiego lasu. Pnie drzew i przyprószona śniegiem ziemia, spod której wydostają się źdźbła traw i roślin, namalowane zostały pastelami suchymi na granatowym papierze. Nagrodzonym i wyróżnionym dziewczętom pracującym pod kierunkiem nauczycielki plastyki Anny Świcy należą się wyjątkowe pochwały i gratulacje.

Anna M. Świca

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.