Moto Tech

- Reklama -

Sukces uczniów

Uczniowie LO im. ONZ laureatami i finalistami XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej i X Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie

  W dniach 31.03 – 02.04.2016 r. w Łowiczu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej, w którym ogromny sukces odnieśli uczniowie LO im. ONZ w Biłgoraju. Marcin Mydlak z klasy III B zajął III miejsce w Polsce i uzyskał tytuł laureata. Finalistkami zostały: Agata Wnuk z klasy II D i Jowita Partyka z klasy I D. Warto dodać, że Marcin Mydlak brał udział w poprzednich edycjach olimpiady (2013/2014 i 2014/2015), uzyskując tytuły finalisty; Agata Wnuk to również finalistka z roku szk. 2014/2015.

  Temat tegorocznej olimpiady brzmiał: „Święty Jan Paweł II wychowawca młodych pokoleń”. Hasło nawiązywało do homilii Jana Pawła II wygłoszonej w Łowiczu 14 czerwca 1999 roku i stwarzało okazję do włączenia się w dzieło duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, których inicjatorem był święty Jan Paweł II.

  Organizatorem Olimpiady był Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a jej celem rozbudzenie i pogłębienie zainteresowań uczniów wiedzą religijną, umożliwienie współzawodnictwa w rozwijaniu uzdolnień, a nauczycielom warunków twórczej pracy z młodzieżą.

  Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników etapu ogólnopolskiego tzw. pakiet powitalny – dyplomy i książki, a dla laureatów pielgrzymki do sanktuariów Europy, tablety, aparaty cyfrowe, dyski sieciowe, czytniki i inne cenne nagrody. Nagrodą dla Marcina Mydlaka jest wyjazd na pielgrzymkę do Włoch w dniach 15-23 października oraz voucher w wysokości 1 000 zł na zakupy w elektromarkecie.

- Reklama -

  Marcina Mydlaka i Agatę Wnuk przygotowała do olimpiady nauczycielka religii pani Grażyna Skakuj, Jowitę Partykę pani Małgorzata Polańska.

 

  Dużym sukcesem dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących zakończył się również udział w finale X Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie, który odbył się w dniach  6-7 kwietnia 2016 r. w Siedlcach. Finalistkami zostały uczennice Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju: Marlena ŚwierzakZuzanna Wnęk z klasy II A, a z LO im. ONZ w Biłgoraju Agnieszka Surma z klasy II B i Patrycja Gromadzka z klasy III I.

– Konkurs sprawdzał wiedzę o św. Maksymilianie oraz znajomość Dziejów Apostolskich. Do olimpiady przygotowywałyśmy się pod kierunkiem katechetki pani Grażyny Skakuj. Tytuł finalisty jest dla mnie ogromnym sukcesem, a zarazem debiutem szkoły w tej olimpiadzie. Cieszę się, że mogłam w niej uczestniczyć i zgłębiać swoją wiedzę o świętym Maksymilianie – mówi Agnieszka Surma.

  Sukcesy w Olimpiadach Teologii Katolickiej są potwierdzeniem wysokiego poziomu nauczania religii w Zespole Szkół Ogólnokształcących i zachętą do dalszej wytężonej pracy.

 

ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.