- Reklama -

- Reklama -

Sukces uczniów ZSZiO w V Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Poezji Rosyjskiej

27 listopada 2018 roku w Instytucie Neofilologii PWSZ w Chełmie odbył się V Konkurs Pieśni i Poezji Rosyjskiej. Bieżąca edycja poświęcona była poezji Włodzimierza Wysockiego, a przyświecało jej motto z utworu poety:"Służba wierszom próżności nie cierpi i żalów".

- Reklama -

W konkursie wzięło udział około 70 uczestników z 20 szkół średnich województwa lubelskiego.

Jury oceniało artyzm i oryginalność, a także poprawność językową wykonania i przyznawało pierwsze miejsca i wyróżnienia w kategorii śpiew oraz recytacja w języku polskim i języku rosyjskim. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. ZSZiO godnie reprezentowali: Nadiia Hapchuk (I TO), Mariia Repetii (I TR), Yurii Derhai (I TG), Diana Kotuła (II TR), Anastasiia Yatsyna (II TR), Marlena Małecka (IV TF). Wszyscy zachwycili publiczność swoimi występami i byli nagradzani gromkimi brawami.

- Reklama -

Anastasiia Yatsyna zajęła I miejsce za recytację wiersza „Райские яблоки”, Diana Kotuła i Yurii Derhai zdobyli wyróżnienie za utwór „Konie”. Marlena Małecka otrzymała również wyróżnienie za recytację wiersza „Mgła”. Do konkursu przygotowały uczniów Dorota Balicka, Ewa Blacha oraz Barbara Dziurzyńska.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.