- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Sukces uczennicy ONZ-etu w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności

- Reklama -

  13 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Lublinie odbył się etap okręgowy XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Wzięło w nim udział ponad 90 uczniów z okręgu lubelskiego. Wiktoria Hamouda z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju zajęła 4. miejsce i zakwalifikowała się do etapu centralnego, jako jedyna ze szkół biłgorajskich. Finał olimpiady odbędzie się w marcu w Szczecinie i przystąpi do niego 65 uczniów z całej Polski.

  LO im. ONZ w Biłgoraju w etapie okręgowym reprezentowała także Aleksandra Stańczyk, która zajęła 2. miejsce w eliminacjach szkolnych. Pierwszy etap konkursu odbył się w listopadzie, młodzież pisała test przygotowany przez nauczycieli biologii. Zgodnie z regulaminem olimpiady do kolejnego etapu zostały wytypowane dwie osoby z najwyższą liczbą punktów.

  Każdego roku uczniowie LO im. ONZ biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy o Żywności i Żywieniu, która promuje zdrowy i racjonalny sposób żywienia oraz podnosi świadomość młodego pokolenia na temat wpływu odpowiedniej diety na jakość i długość życia.

  Temat wiodący tegorocznej edycji brzmi: Produkty zbożowe – technologia i rola w żywieniu.

Opiekunem uczennic jest pani Bożena Oleszek.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.