Sukces naszych pływaków

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi Spartanie w trzeciej rundzie Ligi Wojewódzkiej w Pływaniu, która odbyła się w Janowie Lubelskim.  Po sobotnich zmaganiach biłgorajscy pływacy umocnili się na wysokiej drugiej pozycji, ustępując pola tylko mocnej Fali Kraśnik. Należy podkreślić, że w rywalizacji biorą udział prawie wszystkie kluby województwa lubelskiego, a w tym roku startuje ich aż 19.  Na końcowy wynik składają się punkty zdobyte przez zawodników 11 i 12-letnich w konkurencjach indywidualnych i sztafecie. Należy podkreślić, że Spartanie tej soboty stawali aż 9 razy na podium. W statystyce medalowej nasz klub zajął również drugie miejsce.

Ponownie potwierdza się powiedzenie, że „Sparta klasykiem stoi”. Zacięta rywalizacja na 50 metrów tym stylem przyniosła zwycięstwo tym razem Pawłowi Buremu, który dorzucił jeszcze drugie miejsce na 100 zmiennym. Zaraz za Pawłem na 50 klasykiem dopłynął Paweł Wołoszyn. Maja Barwińska w tej samej konkurencji znacznie poprawiła swoją żywcówkę, ulegając tylko drugiej w kraju Amelii Wysockiej z Fali zajęła miejsce drugie. Na trzeciej pozycji tym samym stylem ale na dwukrotnie dłuższym dystansie uplasował się w starszej kategorii Bartosz Sadowski.  Również trzecie medalowe pozycje zajęli Wojciech Papierz na 50 dowolnym i Damian Błaszczyk na 50 motylkiem. W pierwszej szóstce znaleźli się i zajęli miejsca premiowane dyplomami: Amelia Cieslak, Martyna Małysza, Łukasz Kapusta oraz Bartłomiej Obszyński. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze sztafety. Chłopcy 4×50 m. stylem zmiennym byli bezkonkurencyjni wśród 11-latków, natomiast sztafeta damska zajęła miejsce trzecie.

W niedzielę w Staszowie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie Pływam z Energia gdzie główny sponsorem była Enea, nasi reprezentanci okazali się bezkonkurencyjni i zdecydowanie wygrali klasyfikację medalową.  Szczegółowe wyniki i zdjęcia na stronie www.sparta.lbl. Następna runda Ligi Wojewódzkiej 20 października odbędzie się na pływalni w Zamościu.