- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Sukces na Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

Pięknym sukcesem mogą się pochwalić dzieci z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Prace aż sześciu najmłodszych wychowanek znalazły się w finale XVII Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu.

 

XVII Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży ma zasięg ogólnopolski i jest najstarszym konkursem przeprowadzanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu od ponad trzydziestu lat. Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac. Jurorami tegorocznego Biennale byli znani artyści plastycy: Remigiusz Dulko, Paweł Warchoł oraz Magdalena Prochowska. Spośród 1307 dzieł młodych twórców przyznali oni w sumie 35 nagród i 53 wyróżnienia w sześciu kategoriach wiekowych. Oprócz powyższych ponad sto prac zostało zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej.

Patrycja Kaproń (lat 8), Kamila Puźniak (lat 9) i Kamila Różańska (lat 9) – to dziewczynki których prace zostały wyróżnione w kategorii klas I-III szkoły podstawowej. Obrazki autorstwa Natalii Lembryk (lat 5), Milenki Myszak (lat 6) i Niny Łukaszczyk (lat 8) zostały zakwalifikowane do wystawy. To wspaniała informacja, tym bardziej że biłgorajski MDK był reprezentowany po raz pierwszy w tym przeglądzie. Laureatki pracują pod kierunkiem nauczycielki plastyki Anny Świcy.

- Reklama -

Trzy wyróżnione obrazki to prace wykonane techniką monotypii. Te małe dzieła ilustrują postaci znane dzieciom z bajek. Trzeba powiedzieć, że dla bardzo młodych artystek były to pierwsze próby z tej techniki graficznej. Wykonanie odbitki wymaga precyzji, skupienia i jednocześnie twórczej śmiałości w posługiwaniu się kreską. Aby powstała dobra odbitka artysta musi wiedzieć, iż każda pomyłka powoduje wykonywanie pracy po raz kolejny. Prace zakwalifikowane do wystawy to prace malarskie, których żywiołowość i śmiałe posługiwanie się plamą barwną zwróciło uwagę komisji konkursowej.

Wernisaż wystawy połączony w uroczystością wręczenia nagród odbył się we wtorek, 9 maja, w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Gratulujemy!

Anna M. Świca

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.