Sukces młodych plastyków

Aż siedmioro wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju może się poszczycić wspaniałym sukcesem w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moje spotkanie z folklorem”. Nagroda dla Karoliny Kaczor, trzy wyróżnienia  i trzy kwalifikacje do wystawy to efekt udziału w imprezie organizowanej przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” w Rybniku oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej  „Przygoda” i Urząd Miasta Rybnika.

 

W czwartek, 22 lutego 2018 r., w siedzibie OPP „Przygoda” w Rybniku odbyło się podsumowanie XIV. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moje spotkanie z folklorem”. W konkursie wzięli udział młodzi artyści uczęszczający do pracowni Tęczowa Malarnia, której nauczycielem prowadzącym jest Anna Świca.

Najwyżej oceniona została praca siedemnastoletniej Karoliny Kaczor. Karolina otrzymała nagrodę w kategorii wiekowej 16-19 lat. Praca dwunastoletniego Andżela Dziwury zdobyła wyróżnienie w kategorii 10-12 lat. W kolejnej w kategorii 13-15 lat wyróżnienie otrzymała Gabriela Turczyniak (lat 14). Także  siedemnastoletnia Marta Sołoducha oceniana w najstarszej kategorii młodzieży 16-19 lat może poszczycić się wyróżnieniem za pracę  W kategorii 4-6 lat kwalifikację do wystawy otrzymała praca sześcioletniej Natalii Lembryk. Do wystawy zakwalifikowano także obraz namalowany pastelami olejnymi przez Aleksandrę Brzozowską (lat 9) oraz  trzynastoletniej Martyna Bednarz.

Do konkursu zgłoszono 402 prace plastyczne. Komisja oceniająca zwróciła uwagę na ich wysoki poziom, zróżnicowanie tematyczne i bogatą różnorodność technik. Podobnie prace wykonane przez dzieci i młodzież z biłgorajskiego MDK można podziwiać za ich oryginalność zarówno pod względem zastosowanych technik, jak i ukazanie świata folkloru.

Nagrodzona praca Karoliny Kaczor to obraz wykonany farbami akrylowymi. Przedstawia kobietę w tradycyjnym stroju huculskim. Odległymi regionami świata zafascynowały się Ola Brzozowska i Marta Sołoducha malując portrety kobiet w strojach z wysp dalekiej Oceanii. Marta pracowała w technice mieszanej łącząc pastele z akwarelami. Gabrysia Turczyniak, na tle górskiego krajobrazu, przedstawiła południowoamerykańskie Indianki zamieszkujące Peru, a Martyna Bednarz tańczącą flamenco Hiszpankę. Nie zabrakło przesympatycznej, roześmianej biłgorajanki w charakterystycznym białym stroju, którą namalowała – łącząc techniki pasteli i farb – najmłodsza Natalka Lembryk. Andżelo Dziwura pracując pastelami olejnymi ukazał piękno stroju łowickiego.

Wszystkim gratulujemy i życzymy jeszcze wielu tak wspaniałych osiągnięć!

Anna M. Świca

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.