- Reklama -

Sukces artystów z MDK

Miłosz Stelmach z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju został laureatem XXVI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej „COLOR ART” odbywającego się w Goleniowie. Patronat Honorowy nad imprezą objął Polski Komitet ds. UNESCO w Warszawie.

 

 „Ja i Moja Rodzina” – to temat tegorocznej edycji tej artystycznej imprezy organizowanej przez Goleniowski Dom Kultury. Jak podkreślili organizatorzy, temat rodziny jest być może banalny, ale zdecydowanie ponadczasowy. Dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat zostały zaproszone do wyrażenia w pracach plastycznych swoich uczuć i spostrzeżeń, opisania językiem sztuki relacji panujących we własnych rodzinach.

- Reklama -

 Jury w składzie: Marek Haładuda – profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Leszek Soroczyński – artysta plastyk, Zbigniew Jaworski – artysta plastyk, Anna Obszyńska – sekretarz doceniło po raz kolejny pracę młodego artysty z MDK w Biłgoraju oraz jego dwóch koleżanek. Praca jedenastoletniego Miłosza Stelmacha została wyróżniona w kategorii malarstwa w grupie wiekowej 10-13 lat. Kompozycja wykonana przez Miłosza pastelami olejnymi przedstawia radość z rodzinnego spotkania z okazji uroczystości urodzin. Wszyscy członkowie rodziny z prezentami i kolorowymi balonikami skupiają się wokół urodzinowego tortu. To wzruszająca i bezpretensjonalna scena ukazująca wyjątkowość chwili.

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowana została także praca Witamy wiosnę i bociany pięcioletniej Jagody Leńczuk oraz obrazek Natalii Pydy (lat 7), która namalowała Spacer z mamą – topienie marzanny. Prace wykonane przez dziewczynki oceniane były w kategorii wiekowej 6-9 lat. Dzieci uczęszczają na zajęcia plastyczne do pracowni MDK Tęczowa Malarnia, której opiekunem artystycznym jest Anna Świca.

Wręczenie nagród laureatom festiwalu miało miejsce podczas ceremonii otwarcia wystawy pokonkursowej  w sali wystawowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie 1 czerwca br.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.