Stypendia przyznane

66 uczniów dotrzymało we wtorkowe południe 5 października stypendia z  XVII Konkursu Stypendialnego „RÓWNE SZANSE – LOKALNE PROGRAMY STYPENDIALNE”. Przyznane zostały na kwotę ponad 112 tys. zł. 

Wyniki:

Stypendium dla studentów otrzymali: 

1. Strzęciwilk Dominik (Kolonia Sól)Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – stypendium w wysokości 5.000 zł ufundowane przez Pana Prof. Janusza Solskiego;

2. Joanna Bazan (Biłgoraj) UMCS Wydział Artystyczny – stypendium w wysokości 2.500 zł ufundowane przez Państwa Izabelę i Aleksandra Łukasz. 

Stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w wysokości 1.500 zł otrzymali:

1. Dominika Kość (Średniówka)  Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

2. Edyta Kościelska (Księżpol) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

3. Kamila Grabek (Biszcza) Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju – ufundowane przez AMBRA S.A.

4. Tomasz Micyk (Rogale) Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju;

5. Aneta Peichert (Turobin) Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Zamoyskiego w Turobinie;

6. Magdalena Swatowska (Wólka Abramowska) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

7. Martyna Dudko (Księżpol) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

8. Iwona Liwak (Chrzanów Drugi) Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, ufundowane przez Model Opakowania Sp. z o.o.

9. Olga Różańska (Aleksandrów Drugi) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

10. Małgorzata Hajduk (Tereszpol-Zaorenda) Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, ufundowane przez Model Opakowania Sp. z o.o.

11. Małgorzata Maciocha (Płusy) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

12. Mateusz Hurkała (Tereszpol-Zaorenda) Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, ufundowane przez Model Opakowania Sp. z o.o.

13. Piotr Kotwis (Biłgoraj) Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej.

 

Stypendium w wysokości 750 zł  fundowane przez pana Mariana Klechę:

1. Paweł Maciocha (Biłgoraj)  Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju.

Stypendia dla uczniów gimnazjów w wysokości 750 zł otrzymali:

1. Ewelina Lekan (Biłgoraj) Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju;

2. Joanna Maciocha (Biłgoraj) Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju;

3. Nela Fusiarz (Biłgoraj) Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju;

4. Aleksandra Jurkiewicz (Łukowa) Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej – ufundowane  przez Fundusz im. Karoliny Adamcowej;

5. Gabriela Turek (Łukowa) Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej – ufundowane  przez Fundusz im. Karoliny Adamcowej;;

6. Aleksandra Stasiejko (Łukowa) Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej;

7. Paulina Kuszka (Łukowa) Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej;

8. Jacek Krzeszycha (Bukowina) Gimnazjum w SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy – ufundowane przez Panią Poseł Genowefę Tokarską;

9. Izabela Szpyra (Bukowina) Gimnazjum w SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy – ufundowane przez Panią Poseł Genowefę Tokarską.

 

Biłgorajski Fundusz Stypendialny dofinansowała w ramach programu „Równe Szanse – Lokalne Programy Stypendialne” Fundacja im. Stefana Batorego w Warszawie, firmy: Model Opakowania Sp. z o.o., AMBRA S.A., Mostostal-Met Sp. z o.o., oraz osoby fizyczne: Pan Prof. Janusz Solski, Pani Izabela i Aleksander Łukasz, Pan Marian Klecha a także anonimowi darczyńcy i podatnicy przekazujący swój 1% podatku.

 

 Stypendium jednorazowe fundowane przez Uczniowski Fundusz Oświaty w wysokości 200 zł otrzymali:

1. Monika Gąbka – Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

2. Aleksandra Bełz – Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

3. Dominika Pietruczyk – Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

4. Kacper Piastowicz – Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

5. Eliza Marzec – Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

6. Maciej Skromak – Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

7. Maciej Wawryniuk – Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

8. Karolina Torba – Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

9. Magdalena Adela Król – Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

10. Karolina Kurys – Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju;

11. Jakub Zwolak – Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju.

Program Stypendialny AGRAFKA Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Stypendium w wysokości 3.000 zł otrzymał:

1. Kajetan Larwa (Tarnogród) – uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących, LO  im. ONZ w Biłgoraju.

Program AGRAFKA realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we wsparciu Fundacji Agory, Funduszu Stypendialnego Rodziny Wróblewskich oraz osób indywidualnych i instytucji.

 

 Stypendia ufundowane  przez Chmielecki Fundusz Oświaty w wysokości 800 zł każde:

1. Tomasz Kaproń(Chmielek) Szkoła Podstawowa  w Chmielku;

2. Marian Niedzielski (Chmielek) – Szkoła Podstawowa w Chmielku;

3. Monika Gaca (Chmielek) – Szkoła Podstawowa w Chmielku.

 

 Stypendia Pomostowe na rok akademicki 2016/2017 w kwocie 5.000 zł rocznie otrzymali:

1. Paulina Paluch (Ruda Solska), Politechnika Lubelska;

2. Robert Kowal (Biszcza), Politechnika Śląska;

3. Aleksandra Golik (Aleksandrów IV)Politechnika Krakowska;

4. Anna Ksiądz (Korchów Pierwszy), Uniwersytet Warszawski;

5. Alicja Chołyst (Dereźnia Zagrody), UMCS w Lublinie;

6. Iga Piekarczyk (Kazimierz Dolny).

Stypendia pomostowe dofinansowała Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Narodowy Bank Polski.

Stypendium „Mistrzowie Matematyki” na rok szkolny 2016/2017 finansowanego ze środków fundacji mBanku.

Stypendium dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej w wysokości 2.500 zł  otrzymali:

1. Ilona Jastrzębska (Biłgoraj) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO im. ONZ w Biłgoraju,

2. Katarzyna Sołoducha (Biłgoraj) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO im. ONZ w Biłgoraju,

3. Julia Charkot (Biłgoraj) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO im. ONZ w Biłgoraju,

4. Eliza Golec (Biłgoraj) Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju, LO,

5. Dominika Cieplak (Biłgoraj) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO im. ONZ w Biłgoraju,

6. Natalia Tutka (Biłgoraj) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO im. ONZ 

w Biłgoraju,

7. Benedykt Wojciech Król (Wola Różaniecka) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO im. ONZ w Biłgoraju,

8. Michał Buczek (Biłgoraj) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO im. ONZ w Biłgoraju,

9.  Bartłomiej Paluch (Tarnogród) Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju,

Technikum Mechaniczno-Elektryczne,

10.Karol Bednarz (Biłgoraj) Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, Technikum Mechaniczno-Elektryczne.

 

Stypendium dla ucznia szkoły gimnazjalnej w wysokości 1.500 zł otrzymali:

1. Katarzyna Kolbuch (Biłgoraj) Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Biłgoraju,

2. Angelika Doroszewska (Turzyniec) Gimnazjum Publiczne im. Róży Zamoyskiej w Zwierzyńcu,

3. Krystian Motek (Zagrody Dąbrowickie) Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowicy,

4. Maciej Wawryniuk (Biłgoraj) Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Biłgoraju,

5. Konrad Mucha (Biłgoraj) Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Biłgoraju,

6. Dominika Pietruczyk (Biłgoraj) Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju,

7. Karolina Kurys (Biłgoraj) Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju,

8. Rafał Bednarz (Kosobudy) Gimnazjum Publiczne im. Róży Zamoyskiej w Zwierzyńcu,

9. Karolina Torba (Aleksandrów) Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie,

10. Jakub Borek (Tarnogród) Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.