- Reklama -

- Reklama -

Stypendia dla zdolnych i aktywnych

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej ogłosiła nabór w XXII Konkursie Stypendialnym "Równe Szanse" oraz w XX edycji Programu Stypendiów Pomostowych, dzięki temu uczniowie miejscowych szkół mogą otrzymać wsparcie finansowe na zbliżający się rok szkolny i akademicki w wysokości 1500 zł (uczniowie szkół ponadpodstawowych) lub 750 zł (uczniowie szkół podstawowych) oraz 7000 zł (studenci).

- Reklama -

Fundacja FLZB w swojej ponad dwudziestoletniej działalności wsparła 1136 uczniów i studentów z powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec.

 Naszą misją jest pomoc stypendialna dla uczniów i studentów, która daje szansę kontynuowania nauki w szkole średniej lub na studiach wyższych. Wspieranie zdolnych i aktywnych młodych ludzi jest jedną z najważniejszych form pomocy, którą kierujemy do lokalnej społeczności – wyjaśnia Irena Gadaj, prezes Fundacji FLZB.

Celem Konkursu Stypendialnego „Równe Szanse” jest pomoc w kształceniu wybitnie uzdolnionej młodzieży, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej, która uzyskała w poprzednim roku szkolnym średnią ocen co najmniej 4,3 (uczniowie szkół ponadpodstawowych) lub średnią 5,0 (uczniowie szkół podstawowych).

Aby ubiegać się stypendium pn. „Równe Szanse” wystarczy złożyć wniosek za pomocą generatora, do którego link znajduje się na stronie internetowej: www.flzb.lbl.pl. (https://www.flzb.lbl.pl/d/o_fundacji/aktualnosci/597).

- Reklama -

Wnioski będą przyjmowane do 15 września br.

– Jeśli chodzi o wsparcie finansowe w ramach Programu Stypendiów Pomostowych to ubiegać się o nie mogą tylko maturzyści, którzy mieszkają na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. mieszkańców oraz pochodzą z rodzin, w których dochód w przeliczeniu na osobę nie jest wyższy niż 1960 zł brutto wyliczony na podstawie danych z czerwca 2021 r. – tłumaczy Iwona Dubińska, koordynator Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego FFLZB.

Wnioski o Stypendium Pomostowe można składać tylko do 8 sierpnia, poprzez generator dostępny na stronie: www.flzb.lbl.pl (https://www.flzb.lbl.pl/d/stypendia/stypendia_pomostowe).

Środki na Biłgorajski Fundusz Stypendialny pozyskiwane są od darczyńców indywidulanych oraz miejscowych firm i instytucji.  Dzięki Państwa pomocy tylko w ubiegłym roku poprzez Biłgorajski Fundusz Stypendialny pomoc materialną otrzymało aż 40 stypendystów na łączną kwotę 65 328 zł. Aktualnie prowadzimy internetową zbiórkę na stypendia i zachęcamy Państwa do jej wsparcia poprzez system szybkiej płatności PayU dostępny na naszej stronie internetowej – mówi Iwona Dubińska.  

Zbiórka ta prowadzona jest pod adresem: https://www.flzb.lbl.pl/przekaz_darowizne

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.