Stypendia dla młodych i zdolnych
W poniedziałek, 15 października, w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego.
Lista stypendystów:
I. Stypendium dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej w wysokości 1500 zł otrzymali:
1. Natalia Buczyńska (Konstantów) Zespół Szkół Ogólnokształcących, I LO im. ONZ w Biłgoraju;
2. Katarzyna Kolbuch (Biłgoraj) Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju;
Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:
3. Mateusz Hurkała (Tereszpol-Zaorenda) Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – ufundowane przez Pana Adama Balickiego;
4. Hubert Mucha (Korczów) Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju – ufundowane przez AMBRA S.A.;
5. Kajetan Larwa (Tarnogród) Zespół Szkół Ogólnokształcących, I LO im. ONZ w Biłgoraju – ufundowane przez Model Opakowania Sp. z o.o.
6. Skwarek Joanna (Biłgoraj) Zespół Szkół Ogólnokształcących, I LO im. ONZ w Biłgoraju – ufundowane przez Model Opakowania Sp. z o.o.;
7. Małgorzata Hajduk (Tereszpol-Zaorenda) Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – ufundowane przez Model Opakowania Sp. z o.o.;
8. Mucha Konrad (Korczów) Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej;
9. Dominika Grabias (Wola Dereźniańska) Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju;
10. Dominika Izabela Wilk (Huta Turobińska) Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Turobinie.
11. Martyna Dmitroca (Bił
goraj) Zespół Szkół Ogólnokształcących, I LO im. ONZ w Biłgoraju – ufundowane przez nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących, I LO im. ONZ w Biłgoraju
12. Patryk Budzyński (Krasnobród) Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu
13. Jagoda Hauzner (Zwierzyniec) Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu – ufundowane przez nauczycieli Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu
II. Stypendium dla absolwenta szkoły gimnazjalnej w wysokości 1500 zł otrzymali:
1. Izabela Szpyra (Bukowina) Samorządowy Zespół Szkolny im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy / Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO im. ONZ w Biłgoraju – ufundowane przez Panią Poseł Genowefę Tokarską;
III. Stypendium fundowane przez Pana prof. Janusza Solskiego w wysokości 5000zł otrzymał
1. Adam Dominik Strzęciwilk (Kolonia Sól) Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II w Lublinie.
IV. Stypendium fundowane przez Państwa Izabelę i Aleksandra Łukasz w wysokości 2000 zł otrzymała:
1. Ewelina Lekan (Biłgoraj) Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju;
V. Stypendium fundowane przez pana Mariana Klechę w wysokości 1000 zł otrzymali:
1. Paweł Maciocha (Biłgoraj) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO im. ONZ w Biłgoraju;
2. Joanna Maciocha (Biłgoraj) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO im. ONZ w Biłgoraju.
VI. Nominacje do stypendium Pomostowego w wysokości 5.000 zł otrzymali:
1. Małgorzata Maciocha (Płusy) – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
2. Wiktoria Zygmunt (Bukowa) – UMCS w Lublinie
3. Łukasz Waluda (Luchów Dolny) – Politechnika Krakowska
Stypendia pomostowe dofinansowała Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Narodowy Bank Polski a także Starosta Biłgorajski Pan Kazimierz Paterak.
VII. Stypendium fundowane przez Fundusz Uzdolnionych w Gminie Biłgoraj w wysokości 750 zł otrzymali:
1. Laura Rapa (Dereźnia Zagrody) Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej
2. Kacper Waliwander (Majdan Gromadzki) Szkoła Podstawowa w Gromadzie
3. Dawid Bukowiński (Ruda-Zagrody) Szkoła Podstawowa w Woli Dereźniańskiej
FOT: FLZB/Facebook