- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Studniówka w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym (audio)

W minioną sobotę 1 lutego, uczniowie klasy trzeciej Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju bawili się na swoim balu studniówkowym. Uroczystość ta odbyła się w lokalu Kresovia w miejscowości Okrągłe.

- Reklama -

Dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju, ks. Witold Batycki:

Na balu studniówkowym obecni byli Jan Koman kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki powiatu biłgorajskiego, ks. dyrektor Witold Batycki, dyrektor Maria Oleszek, szanowne grono pedagogiczne, wychowawcy, rodzice oraz koleżanki i koledzy.

Trzecioklasiści w serdecznych i ciepłych słowach dziękowali przede wszystkim dyrekcji szkoły, wychowawcom, wszystkim nauczycielom, zaproszonym gościom, jak również swoim rówieśnikom. Wyrazem wdzięczności były słowa skierowane do grona pedagogicznego za trud włożony w przekazanie wiedzy oraz wychowania. Ponadto dziękowali za serdeczność, troskliwą opiekę, zaangażowanie, jak również odkrywanie i rozwijanie młodych talentów. Podziękowania popłynęły także w kierunku rodziców, którzy swoją opieką, oddaniem, pomocą w trudnych chwilach oraz wsparciu byli zawsze obecni w ich życiu.

Na początku głos zabrał dyrektor szkoły ks. Witold Batycki:

-Chciałbym wam pogratulować tego wyboru, którego kiedyś dokonaliście, wybierając tę szkołę. Jak również chcę pogratulować całego waszego pobytu w tej szkole. Dzisiaj cieszymy się z tego wszystkiego, bo to jest kolejny próg, który przekraczacie. Jestem przekonany, że w przyszłości jeśli będziecie przejeżdżać przez Biłgoraj już jako studenci, później jako pracownicy, żony, mężowie, to wasza głowa zawsze będzie leciała w kierunku tego wzgórza św. Marii Magdaleny, gdzie znajduje się nasze Katolickie Liceum Ogólnokształcące – mówił ks. Witold Batycki, dyrektor KLO w Biłgoraju.   

- Reklama -

Następnie do maturzystów przemówił reprezentant starosty biłgorajskiego:

-Moje kontakty z tą szkołą toczyły się już od dawna. Zawsze patrzę w tę stronę z życzliwością i chcę aby wszystko pomyślnie się udawało. Dzisiaj spotkał mnie ten zaszczyt, że mogę reprezentować pana starostę biłgorajskiego na tym balu – mówił Jan Koman, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki powiatu biłgorajskiego. Życzę abyście umiejętnie wykorzystali ten symboliczny okres 100 dni i aby ten życiowy sprawdzian wiedzy wypadł u was wszystkich jak najlepiej – dodał.

Oficjalną część balu studniówkowego zakończył dyrektor ks. Witold Batycki, wypowiadając tradycyjne oraz przez wszystkich przyszłych maturzystów długo wyczekiwane słowa, „Poloneza czas zacząć!”. W akompaniamencie tradycyjnego, polskiego tańca, wzięło udział kilkanaście wytypowanych wcześniej par, które przygotowała nauczyciel wychowania fizycznego Justyna Wachowicz.

Po części oficjalnej uczniowie oraz zaproszeni goście bawili się do białego rana w radosnej atmosferze. Kolejna już studniówka tego liceum upłynęła pod znakiem kulturalnej i beztroskiej zabawy.

Zdjęcia: Tomasz Hałasa 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź