- Reklama -

Studniówka leśników (FOTO)

 

23 stycznia, na sto dni przed maturą, bawili się uczniowie Techników Leśnego w Biłgoraju. Bal tradycyjnie rozpoczął się polonezem, a wszyscy zgromadzeni życzyli uczniom szampańskiej zabawy do białego rana, a za sto dni matury zdanej jak najlepiej.

Tegoroczna studniówka uczniów Technikum Leśnego odbyła się w Restauracji „Sonata” w Zwierzyńcu. Studniówka to czas zabawy, pierwszy bal, który na zawsze pozostanie w pamięci i w sercach. jesteśmy szczęśliwi, że możemy być tu i teraz mówili na wstępie uczniowie, witając zaproszonych gości.

- Reklama -

 Barbara Serafin, dyrektor placówki, podkreśliła, że wieczór ten jest niezwykle ważny dla całej społeczności szkoły. Za sto dni będziemy zbierali owoce. Mamy sto dni na to, aby wykorzystać każdy dzień po to, abyśmy mogli w maju cieszyć się dobrymi efektami egzaminu mówiła. Zaznaczyła, że każdy ma pewne nadzieje związane z niezwykłym wieczorem studniówkowym. Dodała, że niezwykle ważny w życiu każdego człowieka jest rozwój, który jednak sam nie przychodzi. Agata Borowiec, poseł na Sejm RP, podkreśliła, że zawód leśnika jest jej bardzo bliski. Życzę wam, abyście godnie i z dumą reprezentowali polskie lasy i polskich leśników. Cechy takie jak uczciwość, pracowitość, szczerość czy solidność są niezwykle istotne w życiu każdego. Życzę, aby te cechy zawsze z wami były dodała. Jerzy Sąder, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, życzył uczniom, aby czas stu dni do matury przebiegał w atmosferze nauki i pracy. Mam nadzieję, że wybierzecie po dobrze zdanej maturze studia leśne. Zapewne każdy z was poszedł do tej szkoły z zamiłowania  dodał. Do najlepszych życzeń przyłączył się również Kazimierz Paterak, przewodniczący Rady Powiatu.  Wybraliście bardzo piękny i pożyteczny zawód. Wszelkie dobro, jakie jest wytworzone, pochodzi od dwóch grup zawodowych leśników i rolników. Inne zawody przetwarzają to, co ziemia dla rolnika i leśnika dała. Jest to zawód bardzo pożyteczny. Studniówka to piękny wieczór i wspaniała zabawa, ale miejcie na uwadze to, co czeka nas za sto dni. Dziś się bawcie, jutro wypoczywajcie i wspominajcie, ale sto dni solidnie pracujcie mówił. Dodał, że matura to przepustka do dobrych kierunków studiów.

Rodzice i uczniowie dziękowali również nauczycielom i dyrekcji za lata trudu poświęconego na kształtowanie młodych ludzi. Na zakończenie uczniowie podziękowali uczniom: „U nas wiara jest szalona, całkowicie pokręcona, robimy nieraz głupie kawały, bo nasz rocznik jest zbyt śmiały. Ewenement jest tu wielki, kochają nas wszystkie nauczycielki. Sorzy do nas nic nie mają, chociaż czasem narzekają. Dobrze z nami się pracuje, jeszcze lepiej leniuchuje, często coś palniemy, potem tego żałujemy. Przepraszamy Panów, Panie już się więcej tak nie stanie. Charakterów u nas mnóstwo, każdy z nas to inne bóstwo, choć podziałów u nas wiele, razem jest nam najweselej. Będzie głośno o nas jeszcze, będą o nas pisać wiersze. Nie przeminie dzień w spokoju, historia ludzi naszego pokroju. A to wszystko wam zawdzięczamy i dlatego w waszym kierunku ukłon składamy.” Dziękujemy dyrekcji za to, że mieliśmy możliwość kształcenia się w tak dogodnych warunkach, za opiekę i troskę okazaną w czasie naszej edukacji. Studniówkowy bal niech w pełni wyrazi naszą wdzięczność za wszystko mówili.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.