- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Strzelanina w Biłgoraju

Wielka strzelanina w Biłgoraju! Uspokajamy, to tylko otwarcie Ligi Strzeleckiej, która będzie trwała przez pół roku. Zawodnicy będą rywalizować raz w miesiącu, strzelając z pistoletów i z karabinków. "Nowa Gazeta Biłgorajska" odwiedziła oczywiście w niedzielę (22 maja) strzelców z Biłgoraja i okolic. Oto co działo się dziś na strzelnicy w miejscowości Wolaniny (gm. Biłgoraj).

- Reklama -

Czym jest Liga Strzelecka w Biłgoraju? O tym mówi Arkadiusz Nowicki, prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni VICTORIA (nagrania audio):

mr-1000x200px

– Dzięki doskonałej współpracy z Nadleśnictwem Biłgoraj udało nam się reaktywować strzelnicę, która istniała tutaj od wielu lat, ale została zaniedbana. Spowodowało to bardzo szerokie zainteresowanie strzelectwem na terenie naszego powiatu, gdyż do stowarzyszenia przystępują cały czas nowe osoby chcące rozwijać swoje umiejętności. Zapisują się całe rodziny, także i kobiety. Atmosfera w stowarzyszeniu jest bardzo dobra. W tej chwili liczymy prawie 200 osób i myślę, że będziemy się nadal rozwijać, bo wszystko ku temu sprzyja – podkreśla Arkadiusz Nowicki, prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni VICTORIA.

Zawodnicy strzelają z rożnych rodzajów broni. Rywalizują także kobiety. Zwycięzców poznamy po półrocznych zmaganiach i podliczeniu punktów. Strzelnica znajduje się w lesie w miejscowości Wolaniny (gm. Biłgoraj). Korzystają z niej żołnierze, policjanci, członkowie stowarzyszenia, ale i nie tylko. Za zgodą Nadleśnictwa Biłgoraj, na którego terenie znajduje się ten obiekt każdy może spróbować swoich sił.

Adam Goraj, wiceprezes BSKB VICTORIA, kierownik drugiej edycji Ligi Strzeleckiej (nagrania audio):

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Strzelectwo to tak naprawdę więcej niż sport, bo jednak osoby uprawiające sport ogranicza wiek. Natomiast strzelectwo jest dla każdego. Jest dla młodzieży i seniorów, gdyż każdy znajdzie odpowiedni kaliber odpowiednią broń dla siebie. Poza tym uczy przede wszystkim odpowiedzialności i skupienia uwagi. Strzelectwo to rekreacja, sport i styl życia w jednym – podsumował Adam Goraj, wiceprezes BSKB VICTORIA, kierownik drugiej edycji Ligi Strzeleckiej.

Więcej na temat Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni VICTORIA przeczytacie w rozmowie pt. Pozwolenia na broń idą jak świeże bułeczki (klilnij tutaj)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.