- Reklama -

- Reklama -

„Strój biłgorajski…” Gala wręczenia nagród oraz wernisaż prac

W czwartkowe południe Muzeum Ziemi Biłgorajskiej zorganizowało galę wręczenia nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. "Strój biłgorajski w oczach dzieci i młodzieży" oraz wernisaż wystawy pokonkursowej. Zaprezentowane zostały zarówno prace plastyczne, jak i elektroniczne.

Galeria fotografii (130 zdjęć) 

Konkurs dla dzieci i młodzieży ogłoszony został przez biłgorajskie muzeum w marcu br.

Podczas dzisiejszej gali obecni byli poseł na Sejm RP Beata Strzałka, starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, pracownicy i sympatycy muzeum, członkowie rady muzealnej oraz uczniowie szkół podstawowych, średnich i ich opiekunowie.

Obecny był również ksiądz Andrzej Mizura, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Popkowicach (gm. Urzedów), który jest autorem i właścicielem kolekcji otwartej dziś wystawy pn. Dzieje Munduru Polskiego w latach 1939-1945.

Spotkanie otworzył Marek Majewski, dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, który nie krył radości ze spotkania z młodymi artystami.

– Przy okazji postanowiliśmy dzisiaj zaproponować wam też inny temat, związany z wojskowością i dziejami munduru polskiego, a dokładnie rekonstrukcję mundurów żołnierzy Wojska Polskiego z lat 1935-1945 – mówił do młodzieży dyrektor Majewski.

Wyniki konkursu plastycznego STRÓJ BIŁGORAJSKI W OCZACH DZIECI I MŁODZIEŻY”

Nagrody w kategorii szkoła podstawowa klasy I-III:

I miejsce Liliana Obszyńska, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
II miejsceŁucja Podpora, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju
III miejsceAnna Sędłak, Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy

Wyróżnienia:

Magdalena Kołpa, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła w Dereźni Solskiej 

Anna Kostecka, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

Magdalena Maria Węgrzyn, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej

Julia Frączak, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

Nagrody w kategorii szkoła podstawowa klasy IV-VI:

I miejsceJulia Kuraś, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
II miejsce Izabela Pogorzelec, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Julia Krawczyk, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
III miejsce Jakub Furmanek, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Alicja Flor, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

- Reklama -

Wyróżnienia:

Martyna Kostek, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

Rafał Kuśnierz, Szkoła Podstawowa w Bukowinie

Nagrody w kategorii szkoła podstawowa klasy VII-VIII:

I miejsce Komisja konkursowa nie przyznała

II miejsceAngelo Dziwura, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

III miejsceKomisja konkursowa nie przyznała

Wyróżnienia:

Emilia Kapka, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

Nagrody w kategorii szkoła średnia:

I miejsce Karolina Szmołda, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
II miejsceDaria Podpora, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

Nagrody w kategorii szkoła średnia – grafika komputerowa:

I miejsce – Faustyna Kaczor, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
Ewa Przytuła, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
II miejsce – Martyna Kulanin, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
Martyna Kołodziej, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
III miejsce – Amelia Oleszek, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
Martyna Kniaziowska, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju

Wyróżnienia:

Magdalena Łęcka, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju

Katarzyna Tutka, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.