- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Park street workout w Kajetanówce

Młodzież z jednej z miejscowości należących do gminy Biłgoraj poprosiła radnego o budowę parku do street workout. Teraz dzięki jej zaangażowaniu zostanie on wykonany. Na zakończenie prac musi poczekać do połowy września.

- Reklama -

W Kajetanówce (gm.Biłgoraj) ruszyły prace związane z budową parku przeznaczonego do street workout.

urząd MArszałkowski projekt

4 lata temu dzięki mojej inicjatywie za pieniądze sołeckie powstała w Kajetanówce siłownia. Później, jak wybrano mnie radnym gminy Biłgoraj, zrobiliśmy w naszej miejscowości boisko do piłki siatkowej oraz drugie do piłki nożnej z możliwością zamiany go na lodowisko. Obok tego wybudowaliśmy również altanę z kominkiem, aby było gdzie siedzieć  opowiada Marek Małysa, radny gminy Biłgoraj.

Teraz okoliczna młodzież chce, aby w miejscowości powstał park street workout.

 Teraz okazuje się, że młodzi bardzo silnie udzielają się przy straży pożarnej, która już od kilku lat nie działa. Jednak oni, mimo braku sprzętu, dużo ćwiczą. To właśnie oni poprosili o park do street workout, więc za pieniądze sołeckie obiecałem im, że on powstanie – dodaje radny.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Koszt budowy parku nie jest duży i wynosi 5,5 tys. zł, a jego budowa zostanie ukończona przed drugą połową września.

 Przede wszystkim chciałbym zachęcić władze lokalne do inwestowania w takie obiekty, ponieważ jest to niewielka inwestycja, która otwiera ogromne możliwości dla lokalnej młodzieży. Na pewno znalazłoby się duże grono odbiorców, ponieważ jest to mało znana, lecz bardzo rozwijająca się w Polsce dyscyplina. Ponadto zawsze warto promować sport, bo sport to zdrowie  mówi Dominik Paluch, wykonawca inwestycji.

Street workout, czyli uliczny trening jest to aktywność fizyczna polegająca na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej lub specjalnie wykonywanych do tego celu parków do ćwiczeń opartych głównie o siłę własnych mięśni. Mimo że taki typ treningu jest w powszechnym użyciu od długiego czasu, określenie street workout powstało dopiero około 2009 roku.

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.