- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Strażakom z Turobina tylko pozazdrościć

Strażacy z Turobina dostaną nowy samochód. Przetarg na dostarczenie wozu został właśnie rozstrzygnięty. To będzie nowe Iveco Daily – informuje Urząd Gminy Turobin. To już trzeci nowy samochód pozyskany dla gminy Turobin w ciągu ostatnich trzech lat!

- Reklama -

Na razie wiemy, że auto zostanie dostarczone w lipcu. Koszt całkowity to blisko 450 tysięcy złotych. Środki zostały pozyskane z dotacji KSRG/MSWiA w wysokości 200 000 zł.

Kolejna dobra wiadomość dla jednostki OSP Turobin! Po kilku latach starań o dofinansowanie dla naszej jednostki o samochód bojowy lekki przyszła do nas dobra wiadomość takie dofinansowanie otrzymaliśmy  informują strażacy z Turobina.

MSWiA ogłosiło listę jednostek, które otrzymają dofinansowanie do samochodów ciężkich, średnich i lekkich. Z powiatu biłgorajskiego dofinansowanie poza jednostką OSP Turobin otrzymały:

- Reklama -

OSP Sól (samochód lekki),
OSP Aleksandrów Pierwszy (samochód średni) oraz
OSP Rakówka (samochód średni).

 

fot. OSP Turobin

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. As mówi

    No i bardzo dobrze. Turobin jest dość znacznie oddalony od Biłgoraja i dojazd służb zajmuje sporo cennego czasu. Potrzebna jest tam dobra OSP z konkretnym sprzętem i wyszkoleniem.
    Powiem więcej, w Turobin powinna być nawet JRG wzorem Szczebrzeszyna czy Bychawy, aby lepiej zabezpieczyć okoliczne tereny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.