- Reklama -

- Reklama -

Strażacy z Zamchu pilnie wezwani do szkoły (foto)

Strażacy z OSP w Zamchu (gm.Obsza) zostali wezwani do miejscowej szkoły. Pożaru na szczęście nie było, ale równie ważna sprawa. Na prośbę szkoły przeprowadzili pokazy dla uczniów: - Mamy nadzieję, że udało nam się zwiększyć świadomość młodzieży - mówią druhowie z Zamchu.

- Reklama -

Szczególną uwagę strażacy zwrócili na udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej. Wiadomo, za kilka minut zaczynają się wakacje, czas wyjazdów, beztroskiej zabawy, ale niestety także wypadków. Nie wszędzie i nie w każdej sytuacji obok są dorośli, a w walce o życie liczy się każda minuta:
urząd MArszałkowski projekt
-Strażacy przedstawili również zasady alarmowania służb ratowniczych, bezpieczeństwa podczas wakacyjnych podróży oraz bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Prelekcja urozmaicona została o pokazy udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem ratowania osób które uległy wypadkowi podczas prac w gospodarstwie rolnym i zostały narażone na skutki wypadków komunikacyjnych – przekazuje OSP Zamch.
Ratownicy opowiedzieli o pracy strażaka,  pokazali i omówili podstawowy sprzęt używany podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Na zakończenie przeszkolili grupę młodzieży z obsługi pulsoksymetru oraz defibrylatora AED, który znajduje się na budynku strażnicy w Zamchu i jest dostępny dla mieszkańców.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Mamy nadzieję, że udało nam się zwiększyć świadomość młodzieży na temat udzielania pierwszej pomocy.Dziękujemy druhom za poświęcony czas i chęć przekazania swojej wiedzy uczniom informują strażacy z Zamchu.

 

Szkołę w Zamchu odwiedzili druhowie:Łukasz Leńczuk.Łukasz Danaj, Łukasz Żmijan iJakub Watrak

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.