- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Strażacy z powiatu biłgorajskiego na szkoleniu podstawowym

1 marca w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyło się uroczyste rozpoczęcie szkolenia podstawowego w zawodzie strażak, realizowanego pod nadzorem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Na szkolenie skierowanych zostało 30 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, odbywających służbę przygotowawczą w jednostkach organizacyjnych PSP województwa lubelskiego i podlaskiego. Wśród nich znalazło się dwóch pochodzących z naszego powiatu.

- Reklama -

– W ramach procesu kształcenia, trwającego 70 dni szkoleniowych, słuchacze zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania zadań ratowniczych, w tym zwalczania pożarów oraz przygotowani zostaną do funkcjonowania w strukturach Państwowej Straży Pożarnej. Po pozytywnym złożeniu egzaminu końcowego nabędą uprawnienia do pełnienia służby w jednostkach ratowniczo-gaśniczych – informuje OSZ KW PSP w Lublinie.

W uroczystym rozpoczęciu szkolenia udział wzięli: Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie – nadbryg. Grzegorz Alinowski, który przywitał słuchaczy, Zastępca Komendanta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie – mł. bryg. Marcin Szewerniak oraz Przewodniczący Międzyregionalnej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” woj. lubelskiego – st. kpt. Maciej Piszczek. Panowie komendanci w swoich wystąpieniach mówili, jak ważny w sylwetce strażaka-ratownika Państwowej Straży Pożarnej jest rozpoczynany proces kształcenia, podkreślając znaczenie postawy odpowiedzialności i samodyscypliny w świetle panującej obecnie sytuacji epidemicznej w kraju.

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.