- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Strażacy z gminy Księżpol dołączają do akcji „Bitwa o wozy”

Niemal na każdym kroku przekonujemy się, że pomoc strażaków zarówno ochotników, jak i tych zawodowych jest nieoceniona. Druhowie swoim zaangażowaniem udowadniają to nie tylko podczas sytuacji kryzysowych, ale również w trakcie wydarzeń dnia codziennego. Dlatego szczególnie ważne jest, aby jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych były dobrze wyposażone i przeszkolone.

- Reklama -

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. Do akcji „Bitwa o wozy” dołączyli także strażacy z gminy Księżpol. Na terenie gminy funkcjonuje 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zrzeszających 394 strażaków.

– W najbliższą niedzielę 28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Strażacy z gminy Księżpol włączają się do akcji „Bitwa o wozy”. Warunkiem otrzymania wozu bojowego jest największa frekwencja gminy w województwie. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców – niezależnie od poglądów, idźcie na wybory! – mówi Kazimierz Luchowski, komendant gminny Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Księżpolu.

Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Księżpol o akcji „Bitwa o wozy”:

 

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. W poprzednich wyborach prezydenckich w 2015 roku najwyższą frekwencję odnotował powiat janowski, a w nim gmina Godziszów z frekwencją 71,20 procent.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.