- Reklama -

- Reklama -

Strażacy z Dereźni z pomocą dla Szymonka

W sobotę 27 marca druhowie z Dereźni Solskiej przeprowadzą zbiórkę aluminium przy budynku remizy OSP. Można tam będzie przynieść zalegający złom metali kolorowych, puszki, itp. Wszystko to zbierane będzie w charytatywnym celu, aby wspomóc leczenie chorego 2-latka z Korczowa.

Szymonek to dwuletni mieszkaniec Korczowa (gm. Biłgoraj), który od urodzenia zmaga się z rzadką chorobą genetyczną zwaną zespołem Lowe’a. Pomimo młodego wieku chłopczyk jest już po kilku operacjach oczu, które nie są jego jedynym problemem zdrowotnym. Oprócz tego boryka się z obniżonym napięciem mięśniowym, co wymaga stałej rehabilitacji. Dodatkowym schorzeniem są zmiany nerkowe (zwapnienie w nerkach). Rodzice Szymonka proszą o wsparcie, ponieważ koszty wizyt u specjalistów oraz leczenia i rehabilitacji synka są bardzo duże i przekraczają ich możliwości finansowe. Na ten apel odpowiedzieli strażacy ochotnicy z Dereźni, którzy w sobotę 27 marca, tj. tydzień przed świętami wielkanocnymi planują przeprowadzić akcję pomocową nie tylko w swojej miejscowości. 

Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest zarząd OSP w Dereźni wraz z miejscowymi strażakami ochotnikami.  

– Jest to pierwsza nasza akcja, społeczność w naszej gminie jest otwarta na tego typu wyzwania i mamy nadzieję, że uda się pozyskać dużą ilość zebranego surowca, a zarazem pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego dziecka. Zapraszam  do przyniesienia zbędnego aluminium. W ten sposób wspólnie wesprzemyleczenie i rehabilitację 2-letniego, mieszkańca Korczowa – zachęca Piotr Borowski, naczelnik OSP w Dereźni. – Zachęcam również inne jednostki OSP z okolicy oraz inne organizacje – dodaje Piotr Borowski

- Reklama -

Zbiórka odbędzie się 27 marca w Dereźni Solskiej przy budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Od godz. 9.00 strażacy ochotnicy będą przyjmować od mieszkańców: puszki z aluminium, miedź, tzw. złom metali kolorowych. Cały dochód pozyskany ze sprzedaży przeznaczony zostanie dla potrzebującego Szymonka Małka z Korczowa. 

Jeżeli zachodzi potrzeba wcześniejszego oddania lub transportu aluminium, można indywidualnie skontaktować się pod nr tel. 602 197 138 (prezes OSP) lub 506 548 968 (naczelnik OSP w Dereźni).  

red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.