- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Strażacy uratowali psa

Biłgorajscy strażacy uratowali psa, który w poniedziałek wpadł do studni. Po wyciągnięciu psa okazało się, że zwierzę nie odniosło poważniejszych obrażeń, było jedynie wyziębione i wystraszone.

1 marca o godz. 9.47 do stanowiska kierowania KP PSP w Biłgoraju wpłynęło zgłoszenie o psie, który wpadł do studni o głębokości ok. 10 m. Do zdarzenia doszło w gminie Goraj.

- Reklama -

– Z informacji otrzymanej w zgłoszeniu wynikało, że pies żyje i potrzebna jest pomoc strażaków. Dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Biłgoraju po przyjęciu zgłoszenia zadysponował miejscową jednostkę OSP Goraj i zastęp z JRG KP PSP w Biłgoraju. Po przybyciu na miejsce OSP z Goraja stwierdzono, że studnia jest o 5 m głębsza i na jej dnie w wodzie znajduje się żywy pies – informuje mł. bryg. Albert Kloc, rzecznik prasowy PSP w Biłgoraju.

Po przybyciu zastępu PSP strażacy rozstawili trójnóg ratowniczy, przy pomocy którego jeden z ratowników zabezpieczony w sprzęt ochrony dróg oddechowych został opuszczony na dno studni. Po wyciągnięciu psa okazało się, że zwierzę nie odniosło poważniejszych obrażeń, było jedynie wyziębione i wystraszone.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.