- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Droga w kąpieli

W niedzielny wieczór strażacy usuwali z drogi wojewódzkiej błotnistą substancję rozlaną przez samochód ciężarowy marki Scania. Okazał się, że był to szlam kopalniany.

16 lutego, o godzinie 16:30 strażacy z powiatu biłgorajskiego zostali zadysponowani do usunięcia ogromnej plamy szlamu kopalnianego, która wyciekła z przewożącej ją ciężarówki. 44-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, kierując samochodem marki Scania z naczepą wywrotką, która nie była przystosowana do przewożenia tego typu substancji, jadąc drogą wojewódzką nr 863 oraz 835 rozlał błotnistą substancję. Plama ciągnęła się od Leżajska, przez Tarnogród aż do miejscowości Luchów. Kierowca pojazdu został zatrzymany.

-Obecnie trwają czynności wyjaśniające– relacjonuje Agnieszka Pintal z biłgorajskiej policji.

- Reklama -

W akcji zaangażowanych było wielu strażaków, którzy poświęcili swój cały niedzielny wieczór, metr po metrze myjąc jezdnię, aby jak najszybciej przywrócić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

M.

- Reklama -

- Reklama -

8 Komentarze
 1. Ghu mówi

  W luchowie to oczyszczają dodając cement do tego blota

 2. Obywatel mówi

  No a chyba w niedzielę mzk nie pracuje i to po 15.00. Ciekawe z kąd to wiózł?

 3. Stanisław mówi

  Po śladach widać, że z jakiegoś powodu ważył się na bazie MZK w Leżajsku (ślady na drodze były w poniedziałek w obie strony i ślady na wadze) – pytanie kto go tam wpuścił i kto go stamtąd wypuścił widząc jaki syf gubi?

 4. Ja mówi

  Patelnia taniej jak silosem. Firma co ladowala tez powinna beknac.

 5. Czytelnik mówi

  Czyli chcieli po cichu się pozbyć tiwaru ale nie wyszło. Zleceniodawca powinien dostać swoje a kierowca swoje.

 6. Znachor mówi

  Było kierowcy mówione na cb radio że to się dzieje ale dalej jechał.

 7. Czytelnik mówi

  Taki szlam kopalniany jest oczyszczany w przystosowanych do tego oczyszczalniach ścieków. Więc trzeba go transportować ale nie wywrotką. A swoją drogą jechał z lezajska w stronę sieniawy jak się domyslam to czemu walił na około przez naklik Tarnogród? Chyba że chciał to gdzieś w lesie wywalić? Dobrze że paliwa nie wiózł he he.

 8. Osp mówi

  Jest nagrane przez jednego kierowcę jak jedzie i się leje szlam przez tylną klapę. Ale ten co go nagrał to chyba nie powiadomił go o tym co się dzieje. Ale teraz kierowca albo firma powinna beknąć za akcję straży bo chyba z 15 samochodów bylo w akcji. A pozatym taki szlam przewozi się w cysternach a nie na wywrotce. Prokurator jak się patrzy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.