- Reklama -

Strażacy już mają nowy wóz

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnikach dostali lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Opel Movano, który jest warty około ćwierć miliona złotych. Wóz zakupiono ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

 

Strażacy z OSP w Górnikach w gminie Józefów mają powód do dumy. Do ich remizy zawitał nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Pojazd jest bardzo dobrze doposażony, ponieważ zawiera standardowe akcesoria gaśnicze oraz ratownicze typu pompa, motopompa, nosze medyczne oraz torba ratownicza. Wóz strażacki przystosowany jest do przewozu sześciu osób.

Działalność OSP w Górnikach jest doceniana zarówno przez władze na szczeblu lokalnym, jak i krajowym.

-Nie wyobrażamy sobie żeby jednostek ochotniczej straży pożarnej nie było na terenie naszej gminy w poszczególnych miejscowościach. Ciężko byłoby wypełnić tą lukę. Ciężko byłoby tą działalność, którą oni w tej chwili prowadzą zastąpić jakimiś innymi organizacjami – mówi Roman Dziura, burmistrz Józefowa.

- Reklama -

Z danych udostępnionych przez Ministerstwo Sprawiedliwości wynika, że w 2018 roku z Funduszy Sprawiedliwości na specjalistyczny sprzęt ratowniczy przeznaczono 100 milionów złotych.

-To fundusz, który jest w dyspozycji ministra sprawiedliwości. Środki z tego funduszu pochodzą od przestępców, z nawiązek, kar pieniężnych, a przeznaczane są właśnie na prewencje oraz na pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Straże pożarne, które dysponują tym sprzętem, pomagają ofiarom wypadków komunikacyjnych i innych zdarzeń ­– mówi Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

J.P.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Wojtek mówi

    W końcu Ktoś zaczyna dbać o niewielkie wioski w których takie OSP od wielu lat działają prężnie i niejednokrotnie ratują majątki w pożarach. Gratuluję panowie nowego wozu. I oby służył jak najrzadziej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.