Euroopieka baner główny

- Reklama -

Strażacy i żołnierze ćwiczą nad zalewem w Biszczy

Dziś nad zbiornikiem wodnym Biszcza-Żary odbywają się ćwiczenia zgrywające straży i Wojsk Obrony Terytorialnej. Celem ćwiczeń jest sprawdzenie, jak jednostki przygotowane są do działań podczas gaszenia pożarów lasów.

Gaszenie dużego pożaru to zadanie bardzo trudne pod względem logistycznym. – W dniu dzisiejszym rozpoczynają się międzypowiatowe ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem „Biłgoraj 2019”. Celem tych ćwiczeń jest sprawdzenie przygotowania jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego do prowadzenia długotrwałych działań gaszenia pożaru lasu z uwzględnieniem sił i środków z terenów ościennych. Ćwiczą z nami koledzy z powiatu janowskiego, hrubieszowskiego, zamojskiego i tomaszowskiego – mówi młd. bryg. Paweł Rawski, zastępca dowódcy JRG w Biłgoraju.

W ćwiczeniach, które odbywają się dziś nad zalewem w Biszczy, bierze udział JRG PSP Biłgoraj, 11 jednostek OSP z powiatu biłgorajskiego (OSP Sól, OSP Potok Górny, OSP Biszcza I, OSP Tereszpol-Zaorenda, OSP Aleksandrów II, OSP Goraj, OSP Łukowa, OSP Frampol, OSP Rogale, OSP Biłgoraj, OSP Bukowina), 4 zastępy z powiatów ościennych oraz siły i środki zadysponowane przez inne służby, m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Reklama -

*

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.