- Reklama -

- Reklama -

Strażacy ewakuowali mieszkańców pontonem ratunkowym

We wtorkowy wieczór biszczańscy strażacy zostali zadysponowani do miejscowości Babice (gm. Obsza), aby uratować z podtopionego terenu kilku mieszkańców tej miejscowości. Osoby mieszkające za rzeką nie mogły same bezpiecznie opuścić domu.

- Reklama -

23 czerwca około godziny 20 strażacy z Biszczy zostali zadysponowani do Babic w celu uratowania rodziny z podtopionego domu. Przedpołudniowe opady deszczu sprawiły, że rzeka Lubienia podniosła się do bardzo wysokiego poziomu, odcinając drogę ewakuacji mieszkańcom jednej z posesji.

– Rzeka płynąca przez miejscowość podniosła się do takiej wysokości, że nie była możliwa bezpieczna przeprawa przez zalane tereny bez użycia pontonu ratunkowego – relacjonuje znajdująca się na miejscu dziennikarka NOWej Gazety Biłgorajskiej. 

Biszczańscy strażacy przy użyciu pontonu przetransportowali w bezpieczne miejsce trzy osoby.

- Reklama -

– Mieszkańcy tego domu mogli się ewakuować wcześniej, już jak wiedzieli, jakie może być zagrożenie, jednak tego nie zrobili – mówi jeden z mieszkańców Babic. 

Na miejscu znajdowały się również okoliczne jednostki straży pożarnej pomagające w ewakuacji mieszkańcom oraz zabezpieczaniu podtopionego terenu.

Red.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Goga mówi

    Babice i wszystko jasne.

  2. Polaczek mówi

    Mogli ale nie musieli jak można się tak wypowiadać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.