Automax

Strażacy dziękowali Panu Bogu

Każdego roku w przededniu wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków, druhowie OSP w Dereźni świętują Dzień Strażaka. Świętowanie rozpoczyna się Eucharystią.

Od wielu lat 3 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Święto Konstytucji w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju gromadzą się strażacy z Dereźni, by uczestniczyć we Mszy św. Również w tym roku przybyli wraz z pocztem sztandarowym, by przez wstawiennictwo św. Floriana wypraszać potrzebne łaski i dziękować za już otrzymane. Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył ks. Sławomir Zawada.
– W przeddzień wspomnienia św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, pragniemy dzisiaj w sposób szczególny modlić się w intencji strażaków, za obecność dzisiaj z nami, za obecność zawsze przy nas, kiedy dzieje się coś złego, kiedy są potrzebni – mówił na początku Mszy św. ks. Sławomir Zawada. Dziękował za trud i poświęcenie, oddanie w służbie, gotowość niesienia pomocy, ofiarność w ratowaniu życia i mienia. – Prosimy dzisiaj w intencji wszystkich jednostek straży pożarnej należących do naszej parafii, aby Pan Bóg wam błogosławił, wspierał, dodawał sił, wytrwałości w tej niełatwej służbie nam wszystkim – zachęcał do wspólnej modlitwy.
Kapłan życzył strażakom, aby zawsze wracali z akcji w takim samym składzie, jak do akcji wyjeżdżają. Życzył satysfakcji, że spełnili swoje posłannictwo, swoje zadanie, swoją służbę dla drugiego człowieka, dla Ojczyzny. – Niech Boże błogosławieństwo spocznie na was i na waszych bliskich – dodał na zakończenie ks. Zawada.
Na terenie parafii pw. św. Marii Magdaleny funkcjonują 4 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych: w Brodziakach, Dereźni, Rudzie Solskiej i Woli Dereźniańskiej.
Najważniejsze działania to wyjazdy do pożarów i miejscowych zagrożeń. Jednostki OSP to stowarzyszenia, które, realizując hasło „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, uczestniczą także w organizacji imprez i wydarzeń kulturalnych, stanowią oprawę uroczystości kościelnych, aktywnie włączają się w działania na rzecz swoich lokalnych społeczności.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.