- Reklama -

- Reklama -

Strażacy docenieni

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Hoszni Ordynackiej (gm. Goraj) jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. To 21. jednostka z terenu powiatu włączona do systemu.

Włączenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego to wyjątkowa chwila. Nakłada na druhów nowe obowiązki, ale jest oznaką prestiżu.

1 maja br. Ochotnicza Straż Pożarna w Hoszni Ordynackiej została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Włączenie do systemu oznacza, iż druhowie podjęli się nowych obowiązków. Samodzielnie będą prowadzili działania gaszenia pożarów z wykorzystaniem aparatów ochrony dróg oddechowych oraz działań z zakresu ratownictwa technicznego, a w szczególności ratownictwa drogowego z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych. Samodzielnie będą również prowadzili działania medyczne na poziomie pierwszej pomocy oraz działania w zakresie przeciwpowodziowym

Włączenia jednostki do systemu dokonał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

- Reklama -

Warto zaznaczyć, że system ten funkcjonuje w Polsce od 1995 roku. Jego celem jest ochrona życia, zdrowia, mienia lub środowiska, a podstawowym założeniem w jego budowie jest stworzenie jednolitego i spójnego układu, skupiającego powiązane ze sobą różne podmioty ratownicze, tak aby można było podjąć skutecznie każde działanie ratownicze.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) stanowi integralną część bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, obejmującą w celu ratowania życia, zdrowia, mienia lub środowiska, prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń.

Jednostka jest włączona do systemu na okres pięciu lat, tj. do 30 kwietnia 2025 roku.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.